Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
EnVoisithan kerrankin edes yrittää kirjoittaa jotain asiallistaei tänne todellakaan kannata lähteä puhumaan mistään asiasta mitään asiallista![]()
Etta poliisin vika? Kaikki ei vaan ajattele kuin 15 vuotias gangsta.Niinpaljon ei ole maailmassa näköjään rautalankaa että tänne saisi kerralla väännettyä asian ymmärrettävään muotoon![]()
Kun..?sanoi:No toivottavasti ei kehenkään satu kun sattuu omalle kohdalle![]()
Jep, + 1 vaikka inhoan tuota kommenttia....Voisithan kerrankin edes yrittää kirjoittaa jotain asiallistaei tänne todellakaan kannata lähteä puhumaan mistään asiasta mitään asiallista![]()
KLOPS!ei tänne todellakaan kannata lähteä puhumaan mistään asiasta mitään asiallista koska paikka on pullollaan pikku pihapoliiseja ja lakiakirjaimellisesti kunnioittavia, standardimittoihin rakennetuissa pikkuomakotitaloissaan, standardisäkäkorkeuksisen kultaisennoutajan omistajia joiden maailma rajoittuu ilta-sanomien kauhistuttaviin lööppeihin maailmasta joka on heillä vaan haaveena sekä lumenkolaamisesta ja ruohonleikkaamisesta oman turvallisen piha-aidan sisäpuolella.
Kuka sen pyörän sinne kaseikkoon ajoi?Täällä voisi muutama jannu mennä rakentamaan sitä parempaa maailmaa kun niin vitun hyvin sen näköjään osaavat,täällä sitä jeesustellaan narkkareista, huorista ja muista diilereistä,taputellaan käsiä yhteen kun joku saa jonkun tapettua tai vahingoitettua tai jos naapuri jää kiinni rattijuopumuksesta tai menettää talonsa kasinopeleissä.
Tämä on kateellisten ihmisten valtakunta jossa nautitaan toisille tapahtuneesta epäonnesta tai vahingosta ja varsinkin ku POLIISI saa jonkun kiinni!!!!!![]()
![]()
Niin ja tohon säkin dumppaukseen olisi voinut lisätä keulimisen 285kmh halki kauppatorin perse paljaana.
Useimmat noudattavat pysähtymiskäskyä vaikka vauhtia olisi ollut reippaasti. Jos nyt sitten jonkin onnettoman 10% - 50% ylityksen takia lähtee karkuun, niin lienee selvä, että herää epäilys mikä on syy lähteä karkuun, kuka ajoneuvolla ajaa (oliskohan peräti haku päällä?), kenen ajoneuvo on ja niin edelleen.Nyt on sekoitettu keskenään vakavaan rikokseen syyllistyneen rikollisen kiinnisaaminen tai ylinopeutta ajavan kiinniottaminen. Tottahelvetissa murhaajat pitää kiinni ottaa etteivät murhaa enempää,mutta ylinopeuden takia asettaa vaaraan sivullisia ihmisiä sekä kyyditettävä on arveluttavaa ja suoraan sanoen saivartelua.
Tuli muuten mieleen että taitaa tulla yhteiskunnalle kalliimmaksi jos varas lähtee karkuun, ajaa mettään ja saattuu silti vielä jäämään henkiin.... Tuloksena pyörätuolipotilas jonka yhteiskunta hoitaa.Useimmat noudattavat pysähtymiskäskyä vaikka vauhtia olisi ollut reippaasti. Jos nyt sitten jonkin onnettoman 10% - 50% ylityksen takia lähtee karkuun, niin lienee selvä, että herää epäilys mikä on syy lähteä karkuun, kuka ajoneuvolla ajaa (oliskohan peräti haku päällä?), kenen ajoneuvo on ja niin edelleen.Nyt on sekoitettu keskenään vakavaan rikokseen syyllistyneen rikollisen kiinnisaaminen tai ylinopeutta ajavan kiinniottaminen. Tottahelvetissa murhaajat pitää kiinni ottaa etteivät murhaa enempää,mutta ylinopeuden takia asettaa vaaraan sivullisia ihmisiä sekä kyyditettävä on arveluttavaa ja suoraan sanoen saivartelua.
Pointti on se, että poliisi ei mitenkään voi tietää etukäteen mikä on pakenemisen todellinen syy. Pakeneminen herättää aina epäilyksiä, joten poliisi ei taatusti jää eikä saa jäädä katselemaan sivusta.
Ai-niin. Useammankin tutkimuksen mukaan suomalainen poliisi on ammatissaan arvostettu. Lue tuolta.
+1Mutta edelleenkin ei se oo poliisien syy, että ajokielto on kohtuuton, vaan niiden puupäiden joita myös motoristit sinne eduskuntaan äänestävät.![]()
...eikös tuossakin tapauksessa silti ollut jonkinlainen rooli vahvasti humalaisella kuljettajalla, kaupunkialueelle täysin sopimattomalla ajonopeudella ja turvavöiden käyttämättömyydellä?Työtään ne paparazzatkin tekee ks. Prinsessa Dianan kuolema![]()
Poliisin työn kohdentamisessa on varmasti parantamista, minunkin mielestäni.Poliisia ei kiinnosta mikään muu kuin TOSI RIKOLLISEN eli ylinopeutta ajaneen kuskin kiinni saaminen. Saako poliisi muka rangaistuksen vaikka töytäisisi kumoon motoristin EI.![]()
Työtään ne paparazzatkin tekee ks. Prinsessa Dianan kuolema![]()