Videoo ja brosyyriä http://www.fasterandfaster.net/2008....nd.html
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Jos noin, niin pitänee myöntää, että urheilullisimmissa risteyksissä ja radalla mutkaan sisään menossa ja mutkasta avattaessa perinteinen vilkkukytkin on parempi.Urheilullisemmassa ajossa kyllä riittää kaasun ja jarrun kanssa säätämistä.
Ah, niin vaikeaa tulla ymmärretyksi. Meinasin tolla urheilullisella sitä, että jos körötellään hissukseen, joutaa paremmin näpertelemään oikean käden peukalolla niiden kahden vilkkukytkimen kanssa. Jos kuitenkin tie kaartuu ja kiihdytetään/jarrutetaan reippaammin vaihtoja tehden (=urheilullisemmin) ja vilkkua käyttäen, vaikkapa ohituksissa, on vasen käsi yksinkertaisesti joutilaampi vilkun hoitamiseen.Jos noin, niin pitänee myöntää, että urheilullisimmissa risteyksissä ja radalla mutkaan sisään menossa ja mutkasta avattaessa perinteinen vilkkukytkin on parempi.Urheilullisemmassa ajossa kyllä riittää kaasun ja jarrun kanssa säätämistä.![]()
Onneksi kuitenkin Paralever heilahduskäsi on säilytetty.
Nämä on niitä eipäs - juupas juttuja, mutta enpä noita kahden käden vilkkuja vanhanaikaiseen nappisysteemiin vaihtaisi.Jos minulta kysytään, niin hyvä niin, on totta että niihinkin tottui, mutta silti sapetti..
Entä mikä mainitsemastasi systeemistä sitten tekee "vanhanaikaisen"? Ja miksi "vanhanaikainen" on tässä tapauksessa huono, ovathan esim. kaasun ja jarrujen käyttöputikat sijainneet siellä missä ne ovat, jo useita vuosikymmeniä. Olisikohan niidenkin paikkoja syytä pikkuhiljaa hieman "modernisoida"?enpä noita kahden käden vilkkuja vanhanaikaiseen nappisysteemiin vaihtaisi.
nyt olit kyllä häijySehän toki on tiedetty jo iät ja ajat, että vaikka siinä roikkuisi oikeassa ja vasemmassa ohjaustangossa erilliset näppäimistöt, mihin pitäisi kirjoittaa "b-l-i-n-k-e-r-l-i-n-k-s-a-n-g-e-b-e-n" ja sitä rataa, kyllä vannoutuneimpien harrastajien keskuudessa ratkaisu olisi ilman muuta universaalia standardia näppärämpi! Jospas ne useammankäden vilkut saakin jatkossa tehdaslisävarusteena...![]()
Se on sillain, että kun tuon kahden käden systeemin on sisäistänyt ja sen on hyväksi havainnut, niin pois en antaisi.Entä mikä mainitsemastasi systeemistä sitten tekee "vanhanaikaisen"? Ja miksi "vanhanaikainen" on tässä tapauksessa huono, ovathan esim. kaasun ja jarrujen käyttöputikat sijainneet siellä missä ne ovat, jo useita vuosikymmeniä. Olisikohan niidenkin paikkoja syytä pikkuhiljaa hieman "modernisoida"?
Kaipa se menee, jos on vähään tyytyväinen.Sama juttu on vaihdelaatikon kanssa.
Pidän Ässän laaytikosta ja paljon, jotkut jaksaa tehdä tikusta asiaa tässäkin keississä..
Niin on kuin omassa vanhassa Guzzissa.On se vilkkukytkin sitten hieno:
http://www.youtube.com/watch?v=AEYLnn9fF2M
Olisi saanut jäädä vanhat systeemit mun puolesta.
Niin äänien suhteen...Ja tuo lehden heitto vaihdelaatikosta on bullshittiä, se edellinen oli jo niin hyvä-ääninen, että ei sitä pysty partantaan.
delvac maatalouskoneöljy sopii puimuriin traktoriin ja kaikkiin maamoottoreihin. Niin ja BMW moottoripyöriin.JEE! Taas yksi keskustelu Bemarin vilkuista! EI olisi otsikosta uskonut![]()