Eipä ollut tällä kertaa. Kuluneet neulaputket kaasareissa aiheuttivat tämän. Pyörähän on L-malli ´95, vakiokaasareilla. MJL-Huolto hoiti kuntoon, nyt pelittää.Surullisenkuuluisa bensapumppu?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Eipä ollut tällä kertaa. Kuluneet neulaputket kaasareissa aiheuttivat tämän. Pyörähän on L-malli ´95, vakiokaasareilla. MJL-Huolto hoiti kuntoon, nyt pelittää.Surullisenkuuluisa bensapumppu?
Onnittelut! Koita muistaa sisäänajo, vaikka vaikeeta se onkin...oma h1 taasen kunnossa ! vihdoin ja viimein !!! kyllä joutu odottamaan osia. onneks löyty kumminki. onneks löyty mp palvelusta kansi ja kampiakseli !!! uus kampiakseli ois maksanu n.1000€ ja venttiilit 300-400€ !! wisecon mäntiä ja kawan omia ylikoko mäntiä ei löytyny mistään. kawan omia mäntiä ois löytyny hollannista peräti 1 kpl. joutu niputtaa uusilla männän renkailla!! neki vajaa 200€. kyl o raudalla hintaa samperi. koko remontti tuli maksaa n.1600€! tuli kyllä mietittyy et ostais toisen koneen tilalle ku motti hajos. meikäläisen tuurilla seki ois lauennu käsiin!! parempi näin kai![]()
.toivottavasti ajokelejä riittää vielä pitemmäksikin aikaa !!!![]()
morjensta kawa kuskit mulla on ylimääräisiä zxr 750 osia jäänyt omasta rakennelmastaTietääkö kukaan jotain hyvää nettikauppaa jossa löytyisi kattavasti Kawojen (ZXR:n) osia.
Vastaavaa haen kuin Honda-puolella www.cmsnl.com ja www.davidsilverspares.co.uk, joista löytyy käytännössä jokainen mahdollinen nippeli ainakin vanhempiin Hondiin, ja saa tilattua kaikki kerralla samasta paikasta eikä tarvii hakea tuntitolkulla eri nettikaupoista (saatikka sitten paikallisista liikkeistä).
Tätä olen katellut (mutten vielä kokeillut), löytyykö muita vastaavia: http://www.ronayers.com .
Kulutusosaa näyttäis ZXR:ään löytyvän Louisilta ihan ok.
Joo ja onnittelut 100tkm täyttäneelle!
Mistä ostit männärenkaat? Uudet runko- ja kiertokangenlaakerit pitäis löytää kans jostain...? H1:seenoma h1 taasen kunnossa ! vihdoin ja viimein !!! kyllä joutu odottamaan osia. onneks löyty kumminki. onneks löyty mp palvelusta kansi ja kampiakseli !!! uus kampiakseli ois maksanu n.1000€ ja venttiilit 300-400€ !! wisecon mäntiä ja kawan omia ylikoko mäntiä ei löytyny mistään. kawan omia mäntiä ois löytyny hollannista peräti 1 kpl. joutu niputtaa uusilla männän renkailla!! neki vajaa 200€. kyl o raudalla hintaa samperi. koko remontti tuli maksaa n.1600€! tuli kyllä mietittyy et ostais toisen koneen tilalle ku motti hajos. meikäläisen tuurilla seki ois lauennu käsiin!! parempi näin kai![]()
.toivottavasti ajokelejä riittää vielä pitemmäksikin aikaa !!!![]()
Joo, löysinkin jo laakerit MP-Palvelusta Helsingistä, ja sieltä löytyy myös nuo männänrenkaat..mp mesta joensuusta tilas osat ja niputti koneen läjään ! en tiedä mistä ne tilas männänrenkaat ja muutaman kiertokangen laakerin !
7R ownersclubilla on moni vaihtanut just noihin ja Banditin jarruhin. 10R:n jarruja on myös laitettu jonkin verran, eBaysta saa noin 100$ hintaan alumiiniset sovitepalat.Jarrut pitäisi päivittää ensiksi 2000-luvulle, olisiko se sitten tuo webzxr-sivustolla mainittu k1/k2-hayabusa konversio?
Ilmoittelehan kun projekti etenee.Omaan J-mallin Kawaan on ollut tarkoitus tehdä tuo 9r-konversio, taitaa uuden kopterilain myötä olla jopa melkein laillinenkin...![]()
En ole vain päässyt yhteisymmärrykseen konekauppiaan kanssa hinnasta, tai hinta voisi olla kohdallaan jos saisi sytkäboksin ja kaasarit mukaan. Pitää vielä Ruotsista kysellä syksyllä.
Jarrut pitäisi päivittää ensiksi 2000-luvulle, olisiko se sitten tuo webzxr-sivustolla mainittu k1/k2-hayabusa konversio?
Ei pysty valitettavasti auttaan tuon avulla. Ootko kysynyt Sumekolta? Sieltä varmaan osaavat kertoa. Jotenkin vaan tuntuu että j tuossa numerosarjassa viittais j-malliin mutta tämä on toki pelkkää mutuilua...Tarvis varmistusta että onko K mallin kone,kuulemma pitäis olla? Tämmönen on motin valmistenumero: ZX750JE011846