Jooh, siinä tipahti se hinta sellaseksi että ei siinä enää hirveesti miettimistä jäänyt

Alunperin oli kyllä tarkoitus hommata joku japanilainen ratapyöräksi. Oon suht aloittelija vielä noissa ratahommissa (muutamaan otteeseen käynyt) niin se kaluston absoluuttinen suorituskyky ei onneksi ole kovin korkealla listalla, kai tuollaisellakin saa kakat housuun
Uudet öljyt, suodattimen, jarrunesteet ja kahvakumit kävin jo hakemassa, onneksi on harrastuksen puolesta oikeessa paikassa töissä kun noi tais maksaa yhteensä 55€

Tuo on ollut pitkälti koko vuoden ajamattomana niin stefat näyttäis hieman hikoilevan, saa nähdä että saako elvytettyä vai joutuuko ihan oikeasti jotain tekemään. Sinänsä on jo hyvää vauhtia menossa atomeiksi niin ei kai sillä niin väliä.
To-do listalla olisi näillä näkymin;
Öljyt ja suodatin
Ilmansuodatin (?)
Jarru-/kytkinnesteiden vaihto
Cliparien asento vähän hassu, säätöä
Ne kahvakumit
Uudet jarru- ja kytkinkahvat (?), noi nykyiset tuntuu ihan hirveen väljiltä
Alustan chekkaus (huoltotarvetta?) ja pienimuotoinen säätö johkin järkevään baseline-speksiin
Uudet renkaat
Jotain katekiinnike yms hifistelyä
Käännetty kaavio(?) (apworkshopsin jalkatappisarja?)
Emmä tiedä, tarviikohan tuollaiselle sitten muuta vielä, tuleeko jotain mieleen?
Nostimia on, mutta vois ostaa paremmat. Lämppärit saa varmaan lainaan kaverilta, tai sit joutuu ostaa omat

Ramppi pitäisi kanssa ostaa itselle, tullut aina vaan lainattua muilta.
Budjetti uusille virityksille on kohtuu matala, mutta huolloista, kuluvista osista ja mahdollisista korjauksista ei kuitenkaan ole tarkoitus tinkiä.