Menes siitä nyt omalle puolellesPaitsi jos jollain kaverillasi onkin gixxeri...Pitäs kai vaihtaa kymppiin ni mitää väliä mistä mittaa![]()
![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Menes siitä nyt omalle puolellesPaitsi jos jollain kaverillasi onkin gixxeri...Pitäs kai vaihtaa kymppiin ni mitää väliä mistä mittaa![]()
![]()
Sorry. Palaan sitten kun saan vaihdettua kympin itselle alle...Menes siitä nyt omalle puolellesPaitsi jos jollain kaverillasi onkin gixxeri...Pitäs kai vaihtaa kymppiin ni mitää väliä mistä mittaa![]()
![]()
![]()
Erot huipputehoissa ovatkin näissä kilosissa aivan järisyttäviä. Varsinkin ajossa.![]()
Joo, kyllä tonkin mukaan 10R:ssä on vähemmän tehoa takapyörällä kuin gikserissä on kytkimeltä...![]()
Sama sopii.onko 03 636B:ssä sama oljynsuodatin kuin RR:ssä? Aattelin motonetistä käydä motulin 5100 öljyt hakee ja suodatinvaihtoehtoina ei ollut kuin tuo RR-malliin sopiva.
Mitäs suodatin motonetissä kustansi? Orkkis suodatin kait kympin nurkilla Bike World:ssä. Vai eipä kait noissa paljon eroja ole.onko 03 636B:ssä sama oljynsuodatin kuin RR:ssä? Aattelin motonetistä käydä motulin 5100 öljyt hakee ja suodatinvaihtoehtoina ei ollut kuin tuo RR-malliin sopiva.
5,90€ oli suodatin, vaikka luulin sen olevan 7,90€ mut käyhän tuo mulle noinkinMitäs suodatin motonetissä kustansi? Orkkis suodatin kait kympin nurkilla Bike World:ssä. Vai eipä kait noissa paljon eroja ole.onko 03 636B:ssä sama oljynsuodatin kuin RR:ssä? Aattelin motonetistä käydä motulin 5100 öljyt hakee ja suodatinvaihtoehtoina ei ollut kuin tuo RR-malliin sopiva.
Nipparts ei ilmeisesti valmista mitään itse, vaan pakkaa omiin laatikoihinsa. Joku suurempi valmistaja lienee siis suodattimen takana ja olettaisin tuon olevan Toyotaan tai vastaavan alunperin tarkoitettu.Oli melkeinpä kaikkiin pyöriin sama suodatin ja merkiltään tuo on nipparts. Kaipa se asiansa ajaa.
Ja esim toi K&N-öljyfilsu mikä menee pikkuninjaan, menee ~683 muuhunkin mp-merkkiin/malliin/vuosimalliinNipparts ei ilmeisesti valmista mitään itse, vaan pakkaa omiin laatikoihinsa. Joku suurempi valmistaja lienee siis suodattimen takana ja olettaisin tuon olevan Toyotaan tai vastaavan alunperin tarkoitettu.Oli melkeinpä kaikkiin pyöriin sama suodatin ja merkiltään tuo on nipparts. Kaipa se asiansa ajaa.
Hart-tapes tekee myös tarrat tilauksesta ja nopeasti. Ei oo hintakaan paha.Mistäs kawaan saa alkuperäisiä tarroja, tai vähintään alkuperäistä vastaavia? Vinkkejä?
Tankin kawa tekstit menneet rumaksi niin ajattelin repiä pois ja laittaa uudet siistit.