Ostimpa tuos ennen juhannusta tommosen Thunderace.
Kertokaapa kokemuksia pyörästä huonot ja hyvät, ja virityksistä.
Tyyppivikoja JOS ON
Kertokaapa kokemuksia pyörästä huonot ja hyvät, ja virityksistä.
Tyyppivikoja JOS ON
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ace on parempijoo kertokaa kumpi 9r kawa vai ukkonenjos kohta määkin taas ajelisin![]()
![]()
My ass!Ace on parempijoo kertokaa kumpi 9r kawa vai ukkonenjos kohta määkin taas ajelisin![]()
![]()
![]()
sullahan on bensapihi tehopakkaus...se on hyvä,tuosta tärinästä,siis kun tein rempan omaan mopoon 1040cc jne ja laitoin eka kerran käyntiin ihmettelin mites kone näin tärisee,esim peilien mutterit jotka olivat kevyesti kiinni tippuivat maahan.no laitoin liiman kanssa kiinni.aattelin johtuvan siittä kun tankopainot ei olleet paikoillaan..silti jäi vaivaan toi tärinä kun ajelin,no 1000km ajettua kone paukahti,vena poikki,kansi paskaksi jne...sitten kun sain uudestaan kasattua koneen,mielestäni tärinä katos...OMA päätökseni (erittäin epäpätevä asiantuntija)Itselläni t-ace vm.01
Saksatuonti ja ostaessa ajettu 11500. Toukokuussa ajoin 5000km ja öljynkulutus 1dl/100km -> remontti.
Nyt wisecot (1040ksm) + kansityöt ja öljynsyönti historiaa. Vielä sisäänajossa, joten tehoja en tiedä. Pohjana oli 152hp takap. ja dyno (IP-dynotest) ihan kelpo "vertailukelpoinen" kaikkine eri vaikutuksineen/selityksineen. Kulutus nyt 4,9L/100km.
Kysymys: pyörä alkoi täristämään hieman yli 5000 kierroksella
Irrotin ja asensin koneen itse, joten voiko tässä mennä konemötikkä jotenkin huonoon asentoon vaikka kone on kiinni rungossa kuudella eri pultilla (erittäin tiukka sovitus)?
Vaiko isommat männät ominaisuuden syynä?
Vaiko joku muu?
-kireitä vaijereita-