Joo, vastaisuudessa kyllä tulee soitettuashyhander sanoi:^ tollasessa pitää sooittaa poliisit paikalle!
Nomad sanoi:Vastaavassa tapauksessa olen soittanut poliisille ja ilmoittanut rekisterinumeron (britti). Itse en pysähtynyt, mutta näin tapauksen ja juuri oli asiasta Aamulehdessä varoiteltu. Olisin lähtenyt perään, mutta kaveri koukkaili sen verran bemarillaan liikenteessä, että en vain yksinkertaisesti pysynyt autolla perässä.
Itsekkin seurasin yhtä vihreätä mersua, englannin kilvissä, olin pyörällä..Perkele taisivat huomata, kun menivät pysäkille ja rupesivat tulee kohti, olin liikenneympyrässä, niin käännyin muualle, eikä sen jälkeen näkynyt



(miten ne sen tekee) Hän kaivoi liiveistään setelin polttoaineeseen ja pyysi hakemaan. Empä voinut muutakaan kun verkolla pönikkä ritsille ja 7+7km ja emäntä sai diisselit dukatoon. Yritti maksaa mutta sanoin ettei käy.