Nyt löyty alustavasti toimivin asetus SMH5:selle ja SMH10:lle sekä ZUMO 660:iin että RIDER 3:seen.
Paritetaan ensin GSM SENA:aan painamalla pienempää takanappia kunnes sini/puna vilkkuu ja heti tämän jälkeen painetaan kerran isoa rolleri pyörää! SENA ilmoittaa "media selective" tekstin, ja kun GSM on parittunut sen jälkeen GSM on paritettu "media" A2DP tilaan.
Tämän jälkeen navigaattori paritetaan "Multipoint" toiminnolla SENA:aan painamalla isoa rolleri pyörää kunnes punainen vilkkuu ja sen perään painetaan kerran pientä takanappia ja paritetaan navigaattori "Multipoint" tilaan.
Kun kummatkin paritetaan vuorollaan SENA:aan niin sekä GSM että navigattorin pitää tietysti olla parituksen aikana "paritus tilassa" jotta paritus saadaan aikaan.
Viimeiseksi paritetaan vielä navigaattori ja GSM keskenään normaalisti puhelimena.
Tämä jälkeen kun GSM ja navigaattori käynnistetään ensimmäiseksi ja hetken päästä SENA, niin puhelut toimii navigaattorin kautta ja musiikki tulee suoraan SENA:aan GSM:stä ja navigaattorin ohjausääni sammuttaa musiikin ja tulee sen "päälle" ja taas hetken päästä musiikki palaa toimintaan!
Intercomin käyttäytyminen ko. systeemissä jäi vielä testaamatta, mutta testataan lisää .......