• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

PK-torstai

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja tr3
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Huisaa oli taas  
062802moto_prv.gif
, Läykästä asti mukana ja kerrankin loppuun asti. Ja kiitos letkan löytymiseen johtaneesta vihjeestä  
wink.gif
 
Kiitokset jälleen veturiparille! Kolmistaan saatiin ajella, kun vähänkään kahvasta väänsi, mutta ei se menoa haitannu :P

Mutterilla jäi harmittaan, kun ei kahteen kertaan soinu hälyt autossa
sad_orig.gif
ja Masalle + muille kestämisiä mun ajotyylin kanssa
smile_org.gif


Niin ja paljon oli naiskauneutta liikenteessä!! Erittäin positiivinen asia! ;)
 
Vallan mukavat kiharat ja hyvin olitte säänkin tilanneet.
Soon sitten hyvää jussia ja ollaanhan ihmisiksi!
crazy.gif
 
Tack o pock täältäkin jok'ikiselle. Kotimatkalla näytti yks pupu saaneen auton päällensä, makas verissäpäin tiellä. Yammua / kameraa ei tosin näkynyt. Liekö ollut sama jänö? Tais olla karvaisempi pikkuserkku?

R1ivattu: Luetutatko sillä kuskillasi / kyytiläiselläsi Riisorin tekemien ajo-ohjeiden kohdan "risteysten merkkaus", tais alkumatkasta välillä unohtua  
tounge.gif


Ja Jussit kaikille! Lauantaina jatketaan  
062802moto_prv.gif
 
Ei hullumpi Jussin aloitus  
smile_org.gif
.
Meinaan että ylitin itseni totaalisesti enkä alkanut wuidduilemaan poliiseille  
tounge.gif
.

Niin teki mieli kysyä, että kummalla se siellä maijassa.....
siis maijassa.... eikä Maijalla.... oli suussa.... kun ehditte
ulos vasta letkan häntää pysäyttää...  
tounge.gif
.
Oonkohan tullut vanhaksi ja seestynyt...  
buttrock.gif


Hei, kiitos tuhanesti taas "työmyyrille" mukavasta
iltapuhteesta.
bowdown.gif
 
Kiitos Träälle mutkist ja kaikille mukavast seurast  
thumbs-up.gif


Ja sory ku tein kaiken väärin, tankkasin vääräs paikas, pulla kahvit vetäsin vaik oli pelkkä kahvitauko ja tupakka tauol en polttannu ym ym  
pftroest.gif


Ja risteyksien merkkaukset toimi edessäni ja takana hyvin, sählinkiä taas aiheutti Someron jälkeen, "ulkopuoliset mp:t" tai sitt joku lähti varoittamatta letkast omille teille? Jäi vähän hämäräks miks ja kuka käänty sekä mihin  
nixweiss.gif
 
Tjoo mukavata oli
inlove.gif
Someron jälkeen minä ainakin pikkaisen säädin, edessäni kun oli kaksi mopoa joista eka kääntyi ja toinen jatkoi kohti stadia. Aikani ihmettelin että mihin tässä pitää mennä ja huidoin sitten itseni pois muutaman mopon letkasta tutun mökkitien kautta kotiin.

Muuten olikos tuo Vihdin kuninkaallisten poliisivoimien ratsia siinä Koivissillalla eli sillä tiellä mikä menee 2-tien suuntaisesti ja yhtyy siihen siinä Ojakkalaan menevän risteyksen kohdilla. Kyseisen tien varressa on meinaan poliisin kahvitupa ja autotalli, on kohtuu huono paikka sysätä voimalla.
 
Kiitoksia kaikille tasapuolisesti hauskasta reissusta. Oli hienoa olla pitkästä aikaa mukana, vaikka meinaskin tulla lähtiessä vähän kiire. Kurvasin nimittäin länärin rampilta suoraan letkan väliin kun huomasin että olitte lähteny jo liikkeelle.
biggrin.gif
Toivottavasti en hämänny ketään pahasti kun yhtäkkiä ilmestyin sinne.

Loppupätkällä alkoi vauhtiakin vihdoin olemaan mukavasti nopeuden noustessa kohti rajoituksen sallimaa maksimia sen jälkeen kun siirryin letkassa edemmäs.
thumbs-up.gif


Mutterilla ei polo tykänny ainakaan db-killerillä vaimennetusta rivinelosesta pätkän vertaa, ei inahtanukaan.
sad_orig.gif
Tarvittiin tosiaan vähän muhkumpi soundi että se alko soimaan.
 
Muuten olikos tuo Vihdin kuninkaallisten poliisivoimien ratsia siinä Koivissillalla eli sillä tiellä mikä menee 2-tien suuntaisesti ja yhtyy siihen siinä Ojakkalaan menevän risteyksen kohdilla. Kyseisen tien varressa on meinaan poliisin kahvitupa ja autotalli, on kohtuu huono paikka sysätä voimalla.
Ahaa. Just tossa se oli. Eli posliineilla oli donitsit suussa, kun eka letka ampas ohi, ja ehtivätten vaan tän jälkijoukon ratsaan. Toi on hyvä tietää. Thanks.
bowdown.gif
 
Tässä nokka kohti Vihti kk:ta 2-tieltä tullessa. Tuossa oikealla näkyvän punatiilisen rivarin päätykämppä on niillä tukikohtana. Jatkossa tosiaan tuo kannattaa vetää oikeesti hissukseen.

Polizei
 
juu oli oikein hauskaa ajella mut ois ollut kiva tulla vielä loppu pärinöille abc:lle jos vaan ois tiennyt minne porukka veikkolasta lähti...
033102beer_1_prv.gif
 
062802jumpie_prv.gif
 
062802jumpie_prv.gif
 
062802jumpie_prv.gif


Eli positiivinen ajattelu lähtee näin:

Hyvä ettei eilen sentään oltu brekkaamassa kyttistä  
tounge.gif
.

Oi-jo-joi-jo-joi..
biggrin.gif
 
Kiitos kaikille tästäkin IP-osoitteesta.

Tr3, reitti oli -kuten aina- aivan loistava, ja vetovauhti kaikin puolin mielyttävä.

Kaikki kotiin turvallisesti ja mikä parasta, yleinen fiilis oli kertakaikkisen loistava. Naurua, hyvää tuulta iloisia ilmeitä riitti.

Näin se homma etenee !
 
Back
Ylös