Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
shyhander sanoi:Tiukemmassa ristipää ruuvissa kannattaa olla tarkka onko kyseessä philips vai pozidive kanta. Pozidrivessä on ne lisäkulmat ristisakaroiden välissä, tosin taitavat olla paremminkin puu/peltiruuveja yleensä.
Simo010 sanoi:Joo, katsotaan mihin tämä vielä johtaa...kerran nimittäin jo vähän pyörähti avain...![]()
TA sanoi:Jos sulla on iskumeisseli niin miksi ihmeessä et käytä sitä? Se on tarkoitettu juuri juuttuneiden ruuvien aukomiseen. Ei se silti mikään meisti ole eli ei sitä hakata tarvitse. Sen idea on just saada kärki tiukasti (lyönti) kantaan kiinni samalla kun siihen kohdistuu napakka kiertoliike.
(kunhan löytyy sopiva kärki enste).Simo010 sanoi:Olenko sanonut ettenkö voisi käyttää sitä tarvittaessa? Kyseinen värkki ei vaan itselle kovin tuttu ole niin sen takia kyselin, voiko sitä tuossa "turvallisesti" käyttää.
Mutta joo, taidan ottaa meisselin käteen ja ruveta paukuttaa(kunhan löytyy sopiva kärki enste).
1340R86 sanoi:Kannatta varmistaa että eivät mene mihinkään öljykanavaan tms,
tyyllin pitempi pultii tukki kanavan
jr66 sanoi:Tuskin menee, kierre kun ei tiivistä itsessään mitään jolloin öljy mehii pultin reiästä ulos/kannan taakse/johonkin muualle mihin ei ole tarkoitettu.
timjoo sanoi:Asentelen Renthalin ClipOneja parhaillaan. Hondan alkuperäisessä putkessa on reikä ja kaasun rungossa tappi joka menee tuohon reikään. Renthalin putkissa ei tietenkään ole tuota reikää.
Kaksi vaihtoehtoa ratkaista ongelma:
1. Viilaan kaasun rungosta tapin pois
2. Poraan Renthalin putkeen reiän.
Kumpi tapa on parempi?
Tumppi sanoi:Poraa reikä.
Heksu sanoi:Meinasin talvella vaihtaa /huoltaa etujouset 1995 malliseen 750VF Hondaan, vajaa 60 tkm mittarissa. Selailin nettiä ja löysin Cartridge Emulatorin jolla ilmeisemmin saa etupäätä paljon vakaammaksi? Ilmeisesti uudemmissa pyörissä on tämän vakiona? Niin onkohan tuommoista mitään järkeä viritellä tuohon hondaa. Ainakaan edellinen omistaja ei ole tehnyt etupäälle mitään. Ja takajousen yläpään kumipusla on soikio ja siellä on ainakin 2 mm väljää joten se lienee orkkis.