Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
M58 sanoi:Tänään hetki sitten n. 07:00 Porvoon motarilla abaut Treksilän kohdalla matkalla Stadin suuntaan. Harley-Davidson joku Ultra XXXXÖÖÖÖ malli, kun olivat kiinteät sivu-ja takaboxi ja sellainen kiinteä puolikate joka kääntyy ohjauksen mukana, kolme lyhtyä eteen. Liikennevirran nopeus n. 130 - 140 kmh ohituskaistalla ja hieman alempi oik. kaista. Kohtuu ruuhkainen aamuliikenne ja tyypillisesti kaikilla liian lyhyet turvavälit, pari uudehkoa rekkaakin oli. Molemmilla, kuski ja kyytiläinen avokypärät ja rätit nassuilla. Yhdistelmäsi paino reippaasti yli 400 kg tuolla varustuksella.
Etupysäyttimessä yksi levy. Puikkelehdit muun liikenteen lomasssa koukaten pari kertaa ohituskaistalle tuolla yhdistelmällä vaarallisen näköisesti. Turvavälisi oli täysin liian lyhyt, jos edellä ajavasi olisi syystä tai toisesta jarruttanut äkisti olisit pamauttanut peräluukkuun että kilahti, koska simppelisti vehkeesi ei olisi pystynyt samaan hidastuvuuteen.
Olit kyllä miettinyt turvallisuutta - ja senkin pieleen. Nimittäin kolmessa etulyhdyssä loistivat pitkät majakat häikäisten muita tiellä liikkujia, vallan mainiosti olisivat riittäneet lyhyet.
Toivon Luojan varjelusta, ettet kohtaa tiukkoja tilanteita, tuolla tyylillä sinä ja kyytiläisesi ette selviä, vaan osuma tulee.
D-Iivil sanoi:Kuka örkkiläinen tunnustaa ajavansa mustaa siviili-zzr:ää PK-seudulla? Tuli varsin oikeaoppinen sormimoro takaisin tänään lähellä kisiksen asemaa![]()

TRG sanoi:Oliko ORG:n väkeä tänään liikkeellä n. 14.40 museotiellä n. 6 km Virojoelta Haminaan päin. 4 pyörän?? letka tien sivussa joista yksi ojan "väärällä"puolella.. toivottavasti selvitty vain henkisillä vammoilla vaikka "lanssi" ja palokunta olikin paikalla..??
. Poliisien mukaan kyseessä oli pätkän vaikein mutka. 
Fresita sanoi:Hei!
Kiitos kysymästä, se olin minä. Ei luun luuta poikki, enkelit oli mukana tilanteessa. Kiitos mukana olleille kavereille avusta ja tuesta sekä paikalla olleelle pelastushenkilökunnalle sekä Kotkan keskussairaalan henkilökunnalle hyvästä hoidosta. Pelastuslaitoksen johtoyksikkö oli paikalla vajaassa kymmenessä minuutissa ja heti perään lanssi ja paloauto, olisi voinut saapuminen paikalle kestää kauemminkin.
Henkisten vammojen laadun tietää vasta kun pääsee uudelleen pyörän selkään, voi olla että vakuutusyhtiö haluaa ostaa kaadetun pyörän (Honda CD1000R) mutta sen tiedän että hurjasta tällistä huolimatta harrastus jatkuu. Poliisien mukaan kyseessä oli pätkän vaikein mutka.
No elämä jatkuu, onnettomuuden syy on tarkkaan analysoitu ja sama virhe ei tule toistumaan.
Turvallisia kilometrejä kanssamotoristeille![]()

Lowkku sanoi:Tuli eilen ajettua toi pätkä. Mistä mutkasta kyse?
Onneks ei käyny pahemmin!![]()
krummi sanoi:Huutoniementiellä tuliko foorumilainen customilla vastaan kun ajelin kohti keskustaa? Perusmorotus näytti vaihtuvan sormella osoitteluun kesken kaiken.