• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Olitko se sinä 2014

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Kipa
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Tilanne
Keskustelu on suljettu.
jarppu sanoi:
Kääk mikä kohina. Oletko harkinnut kameran siirtämistä hieman alaspäin ja/tai eteenpäin jotta tuo tuulen melu ei ottaisi niin mikkiin. Vaihtoehtoisesti tietysti jos oikein lähetään hifistelemään niin kai noihin goproihin saa ulkoisen mikin jonka voi sijoittaa vähän lähemmäs pörinää? :)

/offtopik

Mulla oli kamera bläkkärin pleksissä alapuolella imukupilla kiinni ja silti otti tuulen kohinat (tai sitten on liian herkkä mikki)
 
Tapaninkyläntiellä vähän ennen klo 20 matkalla stadilaisiin turpakäräjiin tuli komea Moro mustavalkoiselta ajoasukokonaisuudelta, pyörästä ei mitään hajua, mallia sportkyykkynaku? customilla itse liikkeellä.
 
Taisi tulla tuplat Oma Aika:n kanssa. Eilen neljän aikoihin Rattitien ja Suurmetsäntien risteyksessä bemarin selässä ja tänään aamulla Heikinlaaksossa Hondalla? Ite ajelin tuolla mustalla tuplaäksällä mustavalkoinen kypärä päässä ja vaalea sääskenraatoinen takki päällä. :bye:
 
Kepitys sanoi:
Taisi tulla tuplat Oma Aika:n kanssa. Eilen neljän aikoihin Rattitien ja Suurmetsäntien risteyksessä bemarin selässä ja tänään aamulla Heikinlaaksossa Hondalla? Ite ajelin tuolla mustalla tuplaäksällä mustavalkoinen kypärä päässä ja vaalea sääskenraatoinen takki päällä. :bye:

Juurikin näin taisi käydä! Eilen vaan oli vasen käsi kytkimellä ja oikea käsi ei osannut edes sormimorotusta...
Mutta tarkkaan ehdit pyörätkin havainnoida!
 
joppepoika sanoi:
Joka morotteli Läyliäissä noin klo.13:10.
Tulit mahdollisesti juuri kaupan pihasta.

Siihen aikaan olimme kyllä siellä, punainen vanha Bemari ja kaksi päällä, mutta emme pysähdelleet kauppoihin eli saattoi olla joku muukin sitten.
 
Tänään näyttää olevan kaikki foorumin julkkikset liikenteessä. Pekkavee taisi seurata jotain skootterikuskia keltaiset liivit päällä n. 17.45 Tapanilassa? Mentiin rouvan kanssa XX:llä hyvin rauhallisesti ohi junaradan alla.
 
Olikos Turun hurjat lenkillä tänään? Kärsämäentiellä n.18.00 aikoihin ajoin sormi pystyssä jonkinmoista letkaa vastaan. :D
 
Komea sormimorotus Oulun limingantullissa. Itsellä alla musta Rocket Roadster. Koitimpas vastata samalla mitalla:WAZAAP:
 
Joka orgi-morottelit Vuosaaressa puoli viiden maissa siinä Porslahdentien päässä olevan ympyrän lähellä? Vaihdoit orggimoron vielä sormella osoitukseksi kun huomasit minun orggi-morotuksen :)
 
mRkukov sanoi:
Videoltapa hyvinkin... ja hetkeä myöhemmin tallentui tällaista. :kääk:

No hups. :-)

Jos on GoPro, tunge sinne kameran ja takaluukun väliin n. 1,5 cm paksu palanen vaahtomuovia tai solukumia (voi olla ohuempi tai paksumpi riippuen kuinka tanakkaa kama on eli kuinka paljon se menee kasaan) ja laita kansi kiinni. Leikkaa pala kameran reunojen mukaan. Siihen loppuu kohina.
 
NOx sanoi:
No hups. :-)

Jos on GoPro, tunge sinne kameran ja takaluukun väliin n. 1,5 cm paksu palanen vaahtomuovia tai solukumia (voi olla ohuempi tai paksumpi riippuen kuinka tanakkaa kama on eli kuinka paljon se menee kasaan) ja laita kansi kiinni. Leikkaa pala kameran reunojen mukaan. Siihen loppuu kohina.

No ei lopu, vähenee. Nimim. kok. on.
 
Sormimoroja näkee paljon Oulussa nykyään. :WAZAAP: Jotakuta moikkasin minäkin Limingantullissa, Nallikarissa ja vaikka missä.
Ite ajelin puna"mustalla" ninjalla.
 
N 16:30 Kehä III alla Tuusulanväylälle Tuusulan suuntaan menevällä rampilla kelta musta kyykky nurin. Toivottavasti ei kuskille sattunut pahemmin :sad3:
 
Parempi myöhään ku ei milloinkaan.

Liekkö täällä se jonka rekan kyydissä pääsin keskiviikkona
Kemistä-Iihin, ainakin on ollut kova reissaamaan pyörällä.
Kiitokset tämänkin kautta :bye:
 
Kuka vitun apina mustaan nahkapukuun pukeutuneena jollakin customilla meinasi jäädä minun keulakoristeeksi tänään kajaanissa,tulit kolmion takaa suoraan minun eteen,kiitä idiootti onneasi että kerkesin jarruttaa, kuorma-auto ei pysähdy niin nopeasti...
 
Tilanne
Keskustelu on suljettu.
Back
Ylös