• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Moottoripyöräily ja parisuhde

Moottoripyöräily ja parisuhde -

  • Kumpikin kumppaneista - mies ajaa nainen kyydissä

    Ääniä: 0 0,0%
  • Kumpikin kumppaneista - nainen ajaa mies kyydissä

    Ääniä: 1 100,0%
  • Kumpikin kumppaneista - molemmilla oma pyörä

    Ääniä: 0 0,0%
  • Vain mies harrastaa

    Ääniä: 0 0,0%
  • Vain nainen harrastaa

    Ääniä: 0 0,0%

  • Ääniä yhteensä
    1
jep! piti valita kahdesta pahasta....!Valittin toisen...!Päivääkään en oo katunu
buttrock.gif
062802moto_prv.gif
062802moto_prv.gif
062802jumpie_prv.gif
 
Kumpainenkin omilla mopoilla (no voi niitä tietty vaihdella välillä
biggrin.gif
)
Kortin kun sain niin olisko kerran tullut istuttua kyytiin, kivempi kruisailla itse
062802jumpie_prv.gif
 
Vaihtoehto, että kaikki on mennyt paitsi moottoripyörä, puuttuu. Siis äänestän tyhjää. Kaikki muu joutaakin mennä mikä/kuka ei ymmärrä moottoripyörän sielua.
biggrin.gif
 
'Vain nainen harrastaa' -kohtaan meni ruksi.

Avokki ajeli toissa kesänä vähän aikaa ostamallaan pyörällään (joka oli minulle liian iso), viime keväänä pyörä vaihdettiin minulle sopivampaan. Kiitos kokoeromme ei avomies pyörälläni ajele. Eikä ole moottoripyöristä muutenkaan niin kiinnostunut. Tukee kuitenkin harrastustani, eikä nurise vaikka lietsuan pyöräilemässä niin nais- kuin miesporukoitten mukana.
Toisin on ystäväni laita, jonka aviomies on mustasukkainen vaimonsa moottoripyörälle. Ei voi ymmärtää
nixweiss.gif
 
inlove.gif
Kun ukko-kultani kertoi, että voisi ostaa toisen pyörän perheeseemme, ajelemme siis keväällä molemmat. Olen sitä ennen nauttinut suunnattomasti kyydissä olemisesta ja nyt aloittelen nauttimaan ukko-kullan perässä ajosta (toistaiseksi).
033102bebe_1_prv.gif

Suhteemme alkuvaiheessa tiesin, että pyörä on ja se vain lisäsi mielenkiintoa Kultaani kohtaan. Olen aina haaveillut omasta pyörästä ja nyt sellainen talvella maalataan haluamillani väreillä. Pyöräily ja rakkaus sopivat yhteen ja suhteeseen, kun sen kumpikin oivaltaa, tavalla tai toisella  
sport05.gif

Kevät tulee, kohta (kun joulu on ohi  
kynttila.gif
)
 
Ajan pääasiassa yksin. Ruksi meni kuitenkin kohtaan, jossa mies ajaa ja vaimo kyydissä, kun niinkin joskus liikutaan. Vaimo taas ei ole ajatellutkaan päivittää korttia riittäväksi, kun ei tullut ajettua nuorena. Näin mennään ja pyöräily todellakin parhaimmillaan parisuhteen hoitoa.
 
Mamma vonkusi pyörän perään monta vuotta. Kyllästyin turhaan marmatukseen ja maksoin kortin. Yhdenkesän katselin kun vain mamma pyöräili. Nyt sitten ajellaan omilla ja muksut istuu kiltisti kyydissä.
 
käytännössä vain ukkeli harrastaa tässä taloudessa, kauniimpi osapuoli oli esim viimekesänä kerran kyydissä. Tosin selkävaivat vaikuttivat tuohon kyydissäistumisen vähyyteen.
 
meidän perheessä molemmat ajaa. ja siinä tilanteessa ei muita vaihtoehtoja kuin kummatkin omillaan. pyöristä takapenkitkin korvattu pyrstökatteilla
tounge.gif
 
Kyllä sitä yleensä iteksee tulee ajeltua...
Tosin pitää tuota mammaa välil kyyditä ettei sen ajovarusteet ihan hukkaan mee..
 
kyydissä olo alkoi nukuttaan useamman vuoden jälkeen joten nyt ajaa molemmat omillaan eikä enään nukuta(onneks)
biggrin.gif

ps.kaiken parasta olis jos mies istuis kyydissä ja vaimo ajais!!!!
 
Kyllä se meidän naispuolinen kyytiin tulee,kun lähetään ajeleen mun
vanhemmalla Kawalla(z1 900,vm-73),mutta uudemman kyytiin en ota ketään.Piste...
cool.gif
 
Back
Ylös