Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
niinpä, ei ois kannattanu jäädä kyselee mitä asiaa niil sinivuokoil on."Asiaa puidaan käräjäoikeudessa."
Kerrankin on ainakin nopeeta toimintaa! !
Pienet prätkäilijälle, olisit antanu soittaa vaan.![]()
Jos olet huomannut, niin medialla on "ajojahti" päällä liikennerikkeitä kohtaan. Alkukesästä taisi uutiskynnyksen ylittää 120/80 ylinopeus ajettuna moottoripyörällä, keskellä ei mitään, keskipohjanmaalla.Mitä ihmeen uutisia nämä jutut ovat?
Niin on.Jos olet huomannut, niin medialla on "ajojahti" päällä liikennerikkeitä kohtaan. Alkukesästä taisi uutiskynnyksen ylittää 120/80 ylinopeus ajettuna moottoripyörällä, keskellä ei mitään, keskipohjanmaalla.Mitä ihmeen uutisia nämä jutut ovat?
Tarkoituksena on hererättää keskustelua ja mietiskelyä kanssa motoristeissa tapahtuneesta...Niin on.Jos olet huomannut, niin medialla on "ajojahti" päällä liikennerikkeitä kohtaan. Alkukesästä taisi uutiskynnyksen ylittää 120/80 ylinopeus ajettuna moottoripyörällä, keskellä ei mitään, keskipohjanmaalla.Mitä ihmeen uutisia nämä jutut ovat?
Mutta miksi sama toistetaan täällä? Ei se haittaa sinänsä, liittyyhän se moottoripyöräilyyn, mutta kun jokainen 200km/h juttu linkitetään tänne ilman sen kummempia kommentteja.
Eiköhän näitä paskanjauhamisia ole ollut aivan tarpeeksi. Ei nuo HIRVITTÄVÄT RIKOKSET lopu vaikka jauhaisit niistä vaikka kirkossa. Itse en ole ainakaan ajatellut lopettaa mitään tekemisiäni vaikka täällä niistä jeesustellaankin.Tarkoituksena on hererättää keskustelua ja mietiskelyä kanssa motoristeissa tapahtuneesta...Niin on.Jos olet huomannut, niin medialla on "ajojahti" päällä liikennerikkeitä kohtaan. Alkukesästä taisi uutiskynnyksen ylittää 120/80 ylinopeus ajettuna moottoripyörällä, keskellä ei mitään, keskipohjanmaalla.Mitä ihmeen uutisia nämä jutut ovat?
Mutta miksi sama toistetaan täällä? Ei se haittaa sinänsä, liittyyhän se moottoripyöräilyyn, mutta kun jokainen 200km/h juttu linkitetään tänne ilman sen kummempia kommentteja.
Aika lailla noin..Ja jos jonku mielestä ketju on turhaa niin miksi vaivautua edes lukemaanOlisikohan tällaisen ketjun ideana laittaa ihmiset miettimään, miksi 'meissä moottoripyöräilijöissä' on yhä enenevässä määrin laista piittaamattomia ja heitä ihailevia henkilöitä..![]()
Ei ole varmaan kukaan vielä uskottavasti selittänyt, miksi siviiliskodalla, tai viininpunaisella R1:llä tuo nopeus on täysin turvallinen, sitä harrastetaan joka päivä ja siihen yleensä liittyy vielä runsaasti pimeitä ohituksia. Sen sijaan gixerillä tehtynä tuo nopeus on hetkellisenäkin hengenvaarallinen, vaikka se tehtäisiin varalaskupaikalla. Selitykseksi ei riitä, että on käynyt Räyskälässä.Olisikohan tällaisen ketjun ideana laittaa ihmiset miettimään, miksi 'meissä moottoripyöräilijöissä' on yhä enenevässä määrin laista piittaamattomia ja heitä ihailevia henkilöitä..![]()
Paha sanoa kun ei ole ajatustenlukija eikä aloittaja sano mitään. Ei voi lukea sellaista mitä ei sanota.Aika lailla noin..Ja jos jonku mielestä ketju on turhaa niin miksi vaivautua edes lukemaanOlisikohan tällaisen ketjun ideana laittaa ihmiset miettimään, miksi 'meissä moottoripyöräilijöissä' on yhä enenevässä määrin laista piittaamattomia ja heitä ihailevia henkilöitä..![]()
![]()
Netti on siitä hauska paikka, että kuka tahansa voi siellä esiintyä maailman kovimpana jätkänä jolle ei kukaan vittuile...Kuka ihailee ketäkin, itse en ihaile karsinassa määkiviä lampaita. En kyllä lammaskarsinaa kiertävää suttakaan. Kaikista vähiten lammaspaimenta, typerää lakia valvovaa poliisia.
Mistä sä tiesit kuka mä oon!!!!!Todellisuudessa moni näistä John Wayneista istuu kravatti kaulassa jonkun it-firman toimistossa ja vääntää jotain väsynyttä koodia kokiksen voimalla. Kotiin päästyään vetää hanskaan nettipornon ääressä ja menee nukkumaan halaileen tyynyään.