• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvapeli (vanhan ketjun kuvat "nollattu")

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja tonttuj
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Vaikka nuo nopeusrajoitukset tuntuvatkin usein kovin alhaisilta, niin alle 30 km/h rajoituksia ei niin kovin tiuhassa kuitenkaan ole. Tällaiset löytyivät Turun satamasta, kelpaavatko?
2015-08-13%2022.06.26_zpsjcppfrcy.jpg

2015-08-13%2022.11.03_zpsngxxrqwr.jpg


Jos kelpaa, niin seuraavaksi oma mp ja kartano.
 
Kuvajahtikohteenakin ollut Jokioisten kartanon päärakennus

kWDwJZwl.jpg


Saman kartanon tapulimakasiini... En muuten ole kellosepällä nähnyt aiemmin noin isoa työkalua :p

MMMYGn2l.jpg


Jos kelpuutetaan kartanoksi, niin sitten seuraavaksi mp:n kanssa samaan kuvaan kiertoliittymä, jonka keskellä jokin teos.
 
Re: Kuvapeli (vanhan ketjun kuvat "nollattu")

WP_20150819_16_13_22_Pro100e3.jpg




Siinä olis yksi. Monta tuli tänään vastaan ja yhdestä toisesta melkein ehdin nappaamaan kuvankin. 😁

Edit. Jatketaan etsimistä
 
Viimeksi muokattu:
Kuvapeli (vanhan ketjun kuvat "nollattu")

No voi prkl...

Edit. Joo niinhän se on. Puhelimella selailin wikipediasta w124 tietoja ja äkkiseltään katoin et näyttää samalta. Nyt kun isommalta näytöltä kattoo niin onhan siinä selvä ero
 
Viimeksi muokattu:
Back
Ylös