R
RvN
Guest
Niinpä, mutta kotiinkin on moni kuollut.Näin on.Jos pelkäämään rupeaa, sitten on parempi olla viltin alla!![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Niinpä, mutta kotiinkin on moni kuollut.Näin on.Jos pelkäämään rupeaa, sitten on parempi olla viltin alla!![]()
Jo ilman tätä yhteiskunnallista ja vakuutusmaksuihin vaikuttavaa näkökulmaakin käytän moottoripyöräillessä aina ajokamppeita puhtaasti itsekkäistä syistä.Se on aivan sama, vaikka itse saatana tai jeesus maksaisi nämä sairaalahoidot. Kyse ei ole siitä kuka maksaa, vaan siitä että käytetään jo entisestään ruuhkautuneita sairaaloita.Niin , eikös ne sairaala ym hoidot maksella vakuutuksista.Sen verran se kuuluu muille, että terveydenhuollossa on muutenkin aivan tarpeeksi jonoja. Sitten kun joku pelle tumpeloi ilman kunnon ajovarusateita, niin näitä jonoja kasvatetaan lisää.Elämä on täynnä riskinottoja, mitä se muille kuuluu missä releissä kukakin ajelee.
Edit: "Teemulle"
Ja jos tosiaan tuntuu aihe "Loppuunkalutulta" niin hopusti uutta kaluttavaa vaan. ALOITA uusia ketjuja paremmista/mieluisista aiheista![]()
Nimenomaan. Tänäkin vuonna 38 motoristia tekee itsemurhan; sydäreistä puhumattakaan. Pitäisi aloittaa turvallisuuskampanja: "Nopeampi pyörä, parempi mieli"Nimittäin jos itse kohotetun riskitason pohjalta aletaan syyllistää, niin silloin menevät samaan halveksittujen kastiin myös kuntoilemattomat, epäterveellisesti syövät ja Nissan Micralla ajavat, sekä kaikki muutkin omilla valinnoillaan terveysriskejään kasvattavat.