Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
No juu. Ei se taida ihan pienellä tuunauksella kaunistua.On se hirveän näköinen. niin kuin on koko pyöräkin. Mutta kai ne sitten yhdessä täydentävät toisiaan.
Tuo ABBAn vekotin näyttää kyllä toimivalta laitteelta. Kiinnitti heti huomiota. Mistä ostit ja mitä maksoi?
t. Repa
Tuo kieltämättä fiksu laite. Ja aika tarpeellinen, jos takapyörän irroittaa eikä ole keskiseisontatukea.No juu. Ei se taida ihan pienellä tuunauksella kaunistua.On se hirveän näköinen. niin kuin on koko pyöräkin. Mutta kai ne sitten yhdessä täydentävät toisiaan.
Tuo ABBAn vekotin näyttää kyllä toimivalta laitteelta. Kiinnitti heti huomiota. Mistä ostit ja mitä maksoi?
t. Repa
Maksoi kotiovelle kannettuna jotakin 160 euron paikkeilla. Kallishan se on verrattuna taka-akselinostimiin. Nyt paketti näytti maksavan 119 puntaa ilman etunosturia. Itse katsoin pärjääväni ilman sitä.
Täältä tilasin
Jocke on kirjoittanut aika pätevän arvostelun tänne
Taisi 4/2006 tulla katalysaattorilla tyypitetyt pyörät. Oliko alkuperäisessä katalysaattori? En tiedä miten virkavalta noihin suhtaantuu, omaan Akraan ostin lisävarusteena katin, koska alkuperäisessä sellainen oli. Se tulee yhdysputken päähän justiin ennen vaimenninta ja sitä on kahta kokoa. Kokoputkessa halkaisija on 65mm ja sliparimallissa 60mm. Tuskin se tuohon kuitenkaan käy. Tuollainen katti on helppo asentaa ja poistaa, tarpeen mukaan. Vaikutus tehoon on minimaalinen, samoin ääneen. Jotenka siellä torvessa se on, eli osallistun ilmastotalkoisiin, ehe-ehe.Pitkähän se on... ja pituudella on kuulema väliä. Koetan onneani muutoskatsastuksen suhteen. Saa nähdä, miten käy, kun tuossa uudessa putkessa ei ole katalysaattoria. Hyväksymispapereiden mukaan tuo putki on päässyt läpi Luxenburgissa (E13). Mittaukset on tehty äänen ja päästöjen osalta.
Ilmastotalkoissa pyritään pienentämään co2-päästöjä. Katalysaattori lisää niitä, koska se:Tuollainen katti on helppo asentaa ja poistaa, tarpeen mukaan. Vaikutus tehoon on minimaalinen, samoin ääneen. Jotenka siellä torvessa se on, eli osallistun ilmastotalkoisiin, ehe-ehe.