• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Ironbutt ss1000 ajoon matkaseuraa

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja JJJ
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Nyt on sitten reissuraporttikin uusimmassa (8/2007) MP-Maailma lehdessä  
bowdown.gif
Oliko tämä juttu se takapenkkiläisen kirjoittama?  
smile_org.gif
Juupsis
smile_org.gif
 
No NIIN! Nyt olen kopsannut kaikki tarvittavat dokumentit, maksanut 40e IBAlle ja runk... runtannut kirjekuoreen kaiken mahdollisen aineiston! Nyt jään jännityksellä odottamaan, mitä tuleman pitää! Niin... mitä järkeä on Rautaperseajossa? No ei niin mitään, mutta tulipahan tehtyä!
biggrin.gif
No niiiiiin! Vasta tänään sain postissa Ironbutt kilvenalusen mopooni. Kyllä kannatti odottaa - on se vaan niiiiiiiiin hiano Matkalehmäni rekkarin alla.
tounge.gif
Alkakaahan IB:a ajamattomat suunnitella The Ajoa ensi kesäksi. Saadaan .ORGiin lisää rrrrautaisia perrrrseitä.
smile_org.gif
 
No niiiiiin! Vasta tänään sain postissa Ironbutt kilvenalusen mopooni. Kyllä kannatti odottaa - on se vaan niiiiiiiiin hiano Matkalehmäni rekkarin alla.
tounge.gif
Alkakaahan IB:a ajamattomat suunnitella The Ajoa ensi kesäksi. Saadaan .ORGiin lisää rrrrautaisia perrrrseitä.
smile_org.gif
Tänään tuli minullekin rekkarin alusta. Eikä siinä vielä kaikki, myös kaksi erittäin tyylikästä pinssiä
tounge.gif


BB1500 ensi kesäksi on jo suunnitteilla. Tulisi vaan talvi tähän välin ensiksi.
 
biggrin.gif

Alusta on nyt asennettu kilven alle.
"Worlds toughest motorcycle riders" -näyttääpä hyvältä.

Minnehän kannattaisi ensi kesänä suunnata, jos aamulla lähtisi Tukholmasta kohti etelää?  

1500 mailia voisi olla sopiva alkumatka ja sitten ottaa rennosti loppuajon.

Tässä nyt odotellaan kärsimättömästi kevättä ja "kilvettömien" motoristien ihmetteleviä huokauksia.
 
:häähää:Vois käydä nykäsemässä SS1600K tai BB2000 tolla Xmotolla  
biggrin.gif
 
062802moto_prv.gif


Sellasia 300-400km lenkkejä tullu ajeltua sillä perse kipeenä, joten kiinnostais itseä tietää kuinka Ironbutt luonaa
tounge.gif
 
Huomenaamulla vois lähteä reissuun... morjestelkaas isosti, jos vastaan satutte tulemaan.
Tuskin noita Xmotoja hirveesti liikenteessä on...varsinkaan tällaisen mähkiäisen alla
tounge.gif


Bemaritakista ja selkärepusta tunnistaa
wink.gif


062802moto_prv.gif
 
viikonpäästä kun lomat alkaa niin lähden Yammulla (R6R) kohti pudasjärveä.....
062802moto_prv.gif

tollasta reittiä suunnittelin...
(toivottavasti tuo linkki pelittää)
reilu 1700 kilsaa tulis reitille pituutta.

Olisko muita kyykkypyöriä lähdössä 18.7. vkloppuna tai viikolla 30??

http://maps.google.fi/maps?f=....375&z=6
 
Huoh.. olis vielä viikko tapettavana ennen töihinpaluuta.

Nyt iski mieleen ajatus yrittää tota SS1000 ajoa.. aivan ummikkona meinasin tönästä matkaan ja ajella (kenties) sen 1700 km..

Oliskos joku yhtähölmö ja lähtis matkaseuraksi...yrittämään.

Keskiviikkona 16.7 mahdollisesti.

PM tjsp
tounge.gif


Reittiä
 
itse taidan kanssa lähteä keskiviikkona, sääennusteet on loistavat...
toi sun suunnitelma voi ottaa pattiin jossain vaiheessa kun pitää joka kulmassa ottaa kuitti talteen ja aina tulee stoppia matkan etenemiseen, muuten kyllä näyttäis kivalta reitiltä.
Eilen kävin ostamassa tankkilaukun 6ärrään ja navi on viritetty jo valmiiksi....itsellä on kytkinkahva herkässä ja valmiina lähtöön....laukkukin on pakattu valmiiksí kuin olis synnytykseen lähdössä
tounge.gif
 
Back
Ylös