Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Enpä väittäs noinkaan. Ainakin tossa kutoskawassa mittari on tehty fiksusti, nopeuslukema päivittyy ehkä noin sekunnin välein eikä siis vilise lainkaan. Erittäin helppo seurata nopeuden muutostaNopeasti muuttuvien suureiden havainnointi on helpompaa viisareista. Tuo kustomoitavan näytön idea on kyllä aika hauska oivallus. Tuntien näyttöjen tärinänkeston ja muun luotettavuuden liikkuvissa vehkeissä en silti intoile niiden perään (mites ne kotareissa kestikäänja temppuilevat kotiloissakin).![]()
Eli viisareiden kannalla eikä perusteena pelkästään että ainoat jotka sopivat kustomiin.
Loistava ajatus!!Miksei pyörässä voisi olla just sellanen (digi)mittaristo kuin asiakas haluaa. Korvataan mittaristo pienellä LCD-graffanäytöllä (värillisellä?) ja asiakas valitsee pyörää ostaessaan prossulle dumpattavan skininTällöin viisareista tykkäävä saa viisarinsa ja numeron pyörittäjä numeronsa. Myös mittariston layout ja näyttönäkymä voisi olla asiakkaan mielen mukainen.![]()
sanoi:Nopeuden suhteen taas exakti tieto nopeudesta on monesti tärkeä, koska tietenkin kaikki haluaa ajaa rajoitusten mukaan.
sanoi:Tämä tieto välittyy huomattavasti tarkemmin ja nopeammin numeronäytöstä kuin viisareista. Ei tarvi laskea mitään viivojen välejä, kun tieto on suoraan numeroina.
sanoi:Uskon, että monet viisarimittarien kannattajista ei ole numeronäyttöistä nopeusmittaria seurannut kuin korkeintaan koeajon ajan, jona aikana ei minkään uuden asian oppiminen kunnolla luonnistu.
sanoi:Ja miksei kustomiin sovi numerot???
Näin on.Aivan sama, kunhan ovat toimivat ja hyvin suunnitellut!