Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
No jos lukaset tuon edellisen sivun niin vuohi pääsi ixilin putkella just ja just läpi .orgin ratapäivillä apparalla ja meikäläinen kun oli vaihtanut normiputken paikoilleen sai muistaakseni lukemat 92 dB.Muutens, onk kukkaa käynynnä putken vaiho jälkkee ahvenistoo kokeillee? Pääseekö läpi meluista, ku vakiolla vetäsee jo 94 db!![]()
P.S ny o renkahat koklattu radallakin vaik hitain melkee olinki nii toimi iha hyvi! No 2 kerta radalla.![]()
Vesipumppuun vaihdettiin tiivisteet, vuotaa edelleen.
kuurentonnin välei vaihtanu ja vaihan tulevaisuudessakin.Onkos porukka vetänyt tuon 12tkm samoilla öljyillä huolto-ohjelma mukaisesti? Itsellä ei pokka kestänyt vaan vaihdoin öljyt 6tkm ja 7 ratapäivän
Mulla on pokka kestänytkuurentonnin välei vaihtanu ja vaihan tulevaisuudessakin.Onkos porukka vetänyt tuon 12tkm samoilla öljyillä huolto-ohjelma mukaisesti? Itsellä ei pokka kestänyt vaan vaihdoin öljyt 6tkm ja 7 ratapäivän
Mitä nyt itse vähän kiihdytellyt kavereita vastaan niin 1 ja 2 vaihteella aika tasaista kilokyykkyä vastaan, jopa vähän edellän kun hanskalla (shifterillä) paikkaa. Siittä sitten eteen päin alkaa teho loppumaan vähän kesken.Pieni 40 vauhista kiihytys kisa autoo vastaa! kakosella lähin pienen missin jälkee ja perässä pysy. ohiki ois päässy jos ois uskaltanu! Autosta löyty +400hp.![]()
Enpä olis yhtään varma tuosta lunnaiksi menosta. Takarunko koostuu kahdesta puolikkaasta ja yhden puolikkaan hinta 280€. Eli jos takarugon vaihdolla ja muutamilla pikkunaarmuilla selviää niin ei vielä lähelläkään lunaria. Se muovinen takakate muuten maksaa 378€...Jaahas sinne lirvahti honda katolleen ojaanMuuten ihan jees mutta takarunko vääntyi pari senttiä vinoon eli taitaa mennä lunnaiksi. Taisi jäädä hondailut tältä erää itseltä tähän kun ei tuo ehkä ollutkaan se unelmieni pyörä jos pitää katupyörällä rataakin ajaa. Ihan mukavat 6tkm oli ei siinä mitään mutta mieli tekee lisää vauhtia![]()
![]()
on siinä sitten lisäksi:Enpä olis yhtään varma tuosta lunnaiksi menosta. Takarunko koostuu kahdesta puolikkaasta ja yhden puolikkaan hinta 280€. Eli jos takarugon vaihdolla ja muutamilla pikkunaarmuilla selviää niin ei vielä lähelläkään lunaria. Se muovinen takakate muuten maksaa 378€...Jaahas sinne lirvahti honda katolleen ojaanMuuten ihan jees mutta takarunko vääntyi pari senttiä vinoon eli taitaa mennä lunnaiksi. Taisi jäädä hondailut tältä erää itseltä tähän kun ei tuo ehkä ollutkaan se unelmieni pyörä jos pitää katupyörällä rataakin ajaa. Ihan mukavat 6tkm oli ei siinä mitään mutta mieli tekee lisää vauhtia![]()
![]()
![]()
Olisko se siinä rajoilla meneekö lunnaiksi. Tankki 989€, lamppuhässäkästä en tiedä mutta todennäköisesti paljon, kahvat, polkimet, slipari, peilit?, vilkut?, jne suht halpaa. Mutta eiköhän ne liikkeessä osaa laskea paremmin.on siinä sitten lisäksi:Enpä olis yhtään varma tuosta lunnaiksi menosta. Takarunko koostuu kahdesta puolikkaasta ja yhden puolikkaan hinta 280€. Eli jos takarugon vaihdolla ja muutamilla pikkunaarmuilla selviää niin ei vielä lähelläkään lunaria. Se muovinen takakate muuten maksaa 378€...Jaahas sinne lirvahti honda katolleen ojaanMuuten ihan jees mutta takarunko vääntyi pari senttiä vinoon eli taitaa mennä lunnaiksi. Taisi jäädä hondailut tältä erää itseltä tähän kun ei tuo ehkä ollutkaan se unelmieni pyörä jos pitää katupyörällä rataakin ajaa. Ihan mukavat 6tkm oli ei siinä mitään mutta mieli tekee lisää vauhtia![]()
![]()
![]()
-tankki
-etukate
-takakate
-lamppuhässäkkä
-kahvoja ja vipuja ihan tarpeeksi
-koneenposki
-slipari
-jotain muuta pientä....
No kuis ny sillee katollee menit nykäsee hontan?Jaahas sinne lirvahti honda katolleen ojaanMuuten ihan jees mutta takarunko vääntyi pari senttiä vinoon eli taitaa mennä lunnaiksi. Taisi jäädä hondailut tältä erää itseltä tähän kun ei tuo ehkä ollutkaan se unelmieni pyörä jos pitää katupyörällä rataakin ajaa. Ihan mukavat 6tkm oli ei siinä mitään mutta mieli tekee lisää vauhtia![]()
![]()
Holgerilta voitte kysyä kuinka tuo cb1000r pysyy kilokyykyn perässä, kun nykästään lähemmäs parin markan vauhdit? Holgerilla taitaa olla parilta eri kerralta kokemusta... tappiosta.Mitä nyt itse vähän kiihdytellyt kavereita vastaan niin 1 ja 2 vaihteella aika tasaista kilokyykkyä vastaan, jopa vähän edellän kun hanskalla (shifterillä) paikkaa. Siittä sitten eteen päin alkaa teho loppumaan vähän kesken.Pieni 40 vauhista kiihytys kisa autoo vastaa! kakosella lähin pienen missin jälkee ja perässä pysy. ohiki ois päässy jos ois uskaltanu! Autosta löyty +400hp.![]()
HehhehHolgerilta voitte kysyä kuinka tuo cb1000r pysyy kilokyykyn perässä, kun nykästään lähemmäs parin markan vauhdit? Holgerilla taitaa olla parilta eri kerralta kokemusta... tappiosta.Mitä nyt itse vähän kiihdytellyt kavereita vastaan niin 1 ja 2 vaihteella aika tasaista kilokyykkyä vastaan, jopa vähän edellän kun hanskalla (shifterillä) paikkaa. Siittä sitten eteen päin alkaa teho loppumaan vähän kesken.Pieni 40 vauhista kiihytys kisa autoo vastaa! kakosella lähin pienen missin jälkee ja perässä pysy. ohiki ois päässy jos ois uskaltanu! Autosta löyty +400hp.![]()
Ja Holger, sori![]()
mistä ostit vilkut ja menikö paikoilleen ihan "heittämällä"Asensin upotetut ledivilkut eteen.
![]()