Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
D-Iivil sanoi:Tässä vielä ääninäyte omasta moposta, taaempi sylinteri kalkattaa (tai siis taaempi ketju) aika iloisesti![]()
https://www.youtube.com/watch?v=TBeF18cumxw&feature=youtube_gdata_player
pupu sanoi:Muuttuko ääni jos painat kytkimen pohjaan?

D-Iivil sanoi:No pirkko... mikäs muu kuin antautunut kiristäjä selittäisi sen että aiemmin tuo kalkatus kuului vain hetken starttaamisen jälkeen muttei hiljene enää?
Tuossa kiristimessähän on joku varmistusjousi sisällä joka pitää jonkinlaista kireyttä yllä vaikka öljyn paine karkaisi siitä kiristimestä. Ite epäilin siis että se ei pidä enää painetta lainkaan, aiemmin vuosi paineet pois sammuksissa mutta kuitenkin toimi kun sai öljyä sisäänsä.
Tuo ääni on videossa aika paljon selkeämpi kuin livenä, tuosta kun kuuntelee niin kuulostaa aika fataalilta omaankin korvaan. Ei se noin paha oikeasti ole.
Z-man sanoi:Menisin silti sillä bussilla kunnes on korjattu.
D-Iivil sanoi:Mysteerinen nalkutus alkaa selvitä. Kampiakselin päässä kuulemma mutteri löysällä, rattaat päässeet vähän elämään ja yksi pieni kiila siellä kilisi.
Vielä ei ole tietoa montako ratasparia menis uusiksi.
Eroz sanoi:Joku tehnyt starttikytkintrempan ja vaihtanut oikein huolella rattaita? Onneksi homma selvisi.
On muuten ikävä omaa Milleä. Brum brum brum, pitäisiköhän alkaa katselemaan jos jostain löytyisi sopulihintaan sopiva.
D-Iivil sanoi:Aivan, tuo voi olla yksi hyvö selitys miksi sinne on kajottu ja unohdettu lukite siitä mutterista..
Noh, mopo tulee nyt kohtuukuluin taas kuntoon. Pääsee jo ens viikolla purkamaan ajopaineita
Aika vähän näitä on järkevään hintaan myynnissä.
http://www.moottoripyora.org/keskustelu/showthread.php/269732-M-Aprilia-RSV-Mille-R-2003Beef sanoi:Tässä olisi lääkettä Millekuumeeseenhttp://www.moottoripyora.org/keskustelu/showthread.php/269732-M-Aprilia-RSV-Mille-R-2003
Beef sanoi:Tässä olisi lääkettä Millekuumeeseenhttp://www.moottoripyora.org/keskustelu/showthread.php/269732-M-Aprilia-RSV-Mille-R-2003
D-Iivil sanoi:Harkitsin myös tämmöisten tilaamista:
http://www.youtube.com/watch?v=wwUowwlNfPE
160e pari, ei ois pahan hintaisetkaan![]()
