• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Xj600s uudemman mallin etukatteen yhteensopivuus

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Avokid
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Terve

Kysyisin tällaista, että sopiiko uudemman Diversion mallin >-96 etukatteet vanhempaan -92 vuosimalliseen pyörään?
 
Tämä kiinnostaisi itseänikin. On muuten -92 mallisessa rasittava kun se keula rämisee, kun tärinä on hakannut kiinnikkeet paskaksi.Ilmeinen suunnittelumoka noissa vanhemmissa tehdä se keula kahdesta puoliskosta? Niin se on vissiin uudemmissa koko keula yhtä kappaletta?
 
Niin, sain tästäkin asiasta selvää ja tosiaan uudempi keulakate ei sovi paikalleen ilman säätöä. Nimittäin ainakin valaisin on vanhemmassa mallissa kiinni rungossa ja uudemmassa mallissa se on kiinni katteessa.
 
Back
Ylös