• Alkukesän ratapäivät tulevat myyntiin 1.4. klo 18 jäsenille!

Varabensat mukana?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Ron Jeremy
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Liittynyt
31.5.2004
Sijainti
Hki
Mun Kawassa on jotain feelua bensahanassa ja vaikka oon vaihtanut sisuskalut siihen niin pyörä ei sammu off-asennossa.
Vähän epäilen myös varatankin toimintaa.
Uutta hanaa en osta 117e
crazy.gif
Pitänee ajaa trippimittarin kanssa tankkausvälit. Voiko varabensaa pitää muualla kuin prätkälaukuissa, joita en aio laittaa? Mites repussa 1-2 Litraa joku metallinen lesti jos menee pidemmälle ja ei ole tietoa bensa-asemista? Sit kun heitän lipat niin oon tulessa
kynttila.gif
Miten ootte varabensoja vienyt jos ei laukkuja ole? Olihan taas oikein nerokas aihe
tounge.gif
 
pyörä ei sammu off-asennossa.
Kätevämpää on sammuttaa mopo virta-avaimella
tounge.gif


Mopo käy julmetun pitkään ihan kaasarien bensoilla, ainakin tyhjäkäynnillä. Oletkos mitannut yhtään kulutusta? Ajat täydellä tankilla vaikka 200km ja lasket siitä. Sen jälkeen tietää tarkalleen trippimittarin mukaan koska pitäis mennä varatankille.
 
....pelittää koska tosiaankin syystalvella kun huolsin pyörää niin silloin ihmettelin että miksei sammu 15min joutokäynnin jälkeen. En ajanut koska oli jo seisonnassa. Pitää nyt oikein kokeilla ajossa että saako sammumaan.
Eikö olisi helpompi tutkia sen hanan pitävyys ottamalla bensaletku irti ja katsoa vuotaako se hana???
omg.gif
 
Pitää nyt oikein kokeilla ajossa että saako sammumaan.
Saattaa mennä sit aika tovi, että taas on kaasarit täynnä, jos tyhjäks asti ajaa.. on akkukin kovilla.

Tollanen ZXR750 vie jonkun 5l/100km, joten tankillisella pääsee aika pitkälle..
Joo en suosittele ajossa kokeileen kaasareiden tyhjentämistä,viimekesältä yks kokemus ja kaverin pyörästä täytyi lainata akkua
biggrin.gif
Jotain vähän yli viittä litraa ottaa normiajossa mun pyörä.
 
Back
Ylös