dYNY sanoi:Laskevat moottoriradat "suljetuksi alueeksi" ko. putkassa![]()
Ihan sama mitä ne laskee. Tämä seikka on käyty raastuvassa katsomassa. Hra Relanderilla kait jopa käytännön kokemusta asiasta.
Edit: koskee siis liikennevakuutusta EI kaskoa.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
dYNY sanoi:Laskevat moottoriradat "suljetuksi alueeksi" ko. putkassa![]()
ei halventunut vaikka oli kolariton vuosi!Hesarissa reviteltiin, että mopoauton vakuutus maksaa 5000 euroa.Dege sanoi:Vakuutuksethan on kalliita vain silloin kun ei satu mitään . Mutta kun sattuu niin maksavat itsensä takaisin moninkertaisesti.
Toi on kyllä ennätys.Tsc sanoi:Entinen Pohjola, liikenne n.240e/ 12kk.
Uusi IF liikenne n.96e/ 7kk.
Mies 49v. Kerava
Bandit 2001 1200cc, 75% bonuksilla+nettialennus 10%.



Pekkavee sanoi:Toi on kyllä ennätys.![]()
dYNY sanoi:Laskevat moottoriradat "suljetuksi alueeksi" ko. putkassa![]()
) Oikeusturvan omavastuu 15% kuitenkin vähintää 200 €
JMH sanoi:Mies 33 v. Aprilia RSV Tuono -03. Turku.
Vakuutus ympärivuotinen
Veroton perusmaksu 775,02.
-Bonukset 35% - keskittämisalennus 7% + liikenneturvallisuusmaksu + Vakuutusmaksuvero -> 586,81
(joskus oli mopo muijalla vakuutuksessa, kun oli silloin halvempaa niin. Muija katos bonuksien kanssa)
Osakasko
Hirvi-, palo-, varkaus-, autopalvelu- ja oikeusturva veroineen plus keskittämis ja muine alennuksineen 123,11 €
Omavastuu kolmessa ekassa 150 euroa. Autopalvelussa ei omavastuuta (hei, tajusin, et mut hinataan lepikosta ilmaseksi) Oikeusturvan omavastuu 15% kuitenkin vähintää 200 €
Tot: 709,92 €
D-Iivil sanoi:Missä yhtiössä? Vois kysäistä mitä tohon omaan Apriliaan kustantaisi.
jokizen sanoi:If.illä vaikuttaa hintaan huomattavasti kuljettajan ikä ja miten pyörä sijoituu vakuutusyhtiön korvaus tilastoissa.
Eli vanha mies vanhalla pyörällä= halpa vakuutus, nuori mies jollain bompperilla= sairaan kallis vakuutus
toisin sanoen "riskin" suuruus vaikuttaa![]()