• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Tre 18.6 Mutkat rullalle vol.2

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Soikka83
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Listaa ei taideta kovin aktiivisesti päivittää? Eniveis, maksettu joten alustavasti mukana rullaamassa sekä mutkia että kiitotietä.
 
eilen oli päivitetty listaa klo 15 eteenpäin!  
thumbs-up.gif
 
Kyllähä tekis mieli osallistua mutta tolla omalla käksättimellä saa vaa naurut aikaseksi..no oisha seki viihdettä
 
mukaan vaan!
062802moto_prv.gif

nii ja kentällähän voi toki vaan katellakkin!
eikä sielä naureta, tai jos nauretaan niin se on tyyliin muutaman vuoden takaiselle hyndai getzille joka melkein sai 120km/h  
biggrin.gif
 
Enköhän lähde ainakin katselemaan ja mukaan matkaan. Toki sillä varauksella, että on pyörä millä lähteä.

edit: Löyty pyöräkin joten mukana matkassa.
 
Morjes!

Ajelu rundi kiinnostaisi, vieläkö porukkaan voi liittyä?
Mitkä ovat tarkemmat kellonajat? En ole missään keskustelua tästä aiheesta huomannut
nixweiss.gif
.
 
Soikka varmaan ilmottelee aikataulusta lähempänä. Riippuu varmaan kelistäkin.

Ite olen kahden vaiheilla ajelenko Halliin keskenäni, tarkoitus olisi olla paikalla jo ennen klo 12 ja lähteä pois vasta illemmalla.
 
joop! aikatauluinfoo!!!
kello 12.00 ja reikäleipä päälle olis lähtö kaukajärven nesteeltä!

pikku päällekkäisyyksien takia alkuvetäjänä toimii Rottis ainakin Halliin asti johon yritän ehtiä ite myös...

säävaraus myös sen mukaan miten paljon lähtiessä satelee, Hallissa voi olla vaikka kuivaakin..!
 
joop! aikatauluinfoo!!!
kello 12.00 ja reikäleipä päälle olis lähtö kaukajärven nesteeltä!

pikku päällekkäisyyksien takia alkuvetäjänä toimii Rottis ainakin Halliin asti johon yritän ehtiä ite myös...

säävaraus myös sen mukaan miten paljon lähtiessä satelee, Hallissa voi olla vaikka kuivaakin..!
Tuli sadekeliä sen verran reissussa testailtua että ei sateeseen ihan hirveästi kiinnosta lähteä täällä Suomessa, siihen kun joutuu välillä vasten tahtoaankin
smile_org.gif
 
nii joo, lähtöaikatoivomuksia voi heittää varmaan tänne jos aikasemmin haluttaa lähtee..? mut tuo 12 on ehdoton viimestään aika että kerkiää hyvin..!
 
Mun mielestä voi lähteä vähän aikasemminkin. Jos kerkeis ajoissa paikanpäälle, niin vois viipyä vähän pidempäänkin siellä. Mutta miten demokratia/diktaattori päättääkään
biggrin.gif
 
Mikäli keli näyttää hyvältä niin voisin lähteä kanssa vähän mutkittelemaan ja toki katsojan ominaisuudessa katselemaan suorituksia.
 
Kyllä mukaan kehtaa lähtee millä vaan, koska kyseessähän ei ole kilpailu, vaan kukin pääsee laillisesti koettamaan, mitä se oma, mikälie rihne sitten onkin, kulkee! Kyse on nopeusmittauksesta! Itse joudun lähtemään kavereiden kanssa ennen teitä: kamut kello 13.00 lähdössä ja ite ensikertalaisena kello 16.00 lähdössä. Haetaan tuntumaa. Eli mukaan vaan koettamaan kaikki, joilla vähänkin kutisee!
062802moto_prv.gif
 
Kai sitä vois itekin harkita letkaan liittymistä kun noin tuttuja maisemia ootte ajamassa. Harmillisesti en kyllä tiedä töistä vielä varmaksi, mutta sen näkee sit lähtöpäivänä että oonko mukana vai en
smile_org.gif
 
Back
Ylös