Juli sanoi:Mikäs se on Suomen Dragons Trail? Marjoniementie Heinolan länsipuolella? Tie 434, Sahalahti - Sulkava?
Eiköhän se olis tuo Haminan Museotie (3513)
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Juli sanoi:Mikäs se on Suomen Dragons Trail? Marjoniementie Heinolan länsipuolella? Tie 434, Sahalahti - Sulkava?
Marjoniementie, Hamina - Virolahti... onhan noita mutta mutkaisin on Trollshovda! Blogiin kirjoitettu joskus juttu...Juli sanoi:Mikäs se on Suomen Dragons Trail? Marjoniementie Heinolan länsipuolella? Tie 434, Sahalahti - Sulkava?
.Bone sanoi:No niin.... Nyt taas PIISÄND HÄPINES kaikille.
Monet tuolla edellä mainituista kotimaisista pätkistä on kyllä hienoja.
Jokainen arvottaa pätkänsä omalla tavallaan. Kenellä se on pääasiassa juuri syherön määrä
(Trollshovda varmaan kärkipäässä, mutta surkean hidas.... tai sitten se on laaki ja vainaa kerralla),
Nitrous sanoi:En oo tuota pätkää ajanu, mutta kiinnostaa, että kuinka hidas tuo on? 50/60/80km/h?
Nitrous sanoi:En oo tuota pätkää ajanu, mutta kiinnostaa, että kuinka hidas tuo on? 50/60/80km/h?
.Rajoitus on ensin 50, sitten 80. Kova vetomies pitää olla jos sen 80km/h ajaa! Ja toinen syy miksi se ei ole niin suosittu on tosiaan se että vain 10km on asfalttia (52:lta käännyttäessä), sitten muuttuu soraksi.Nitrous sanoi:En oo tuota pätkää ajanu, mutta kiinnostaa, että kuinka hidas tuo on? 50/60/80km/h?
Go-Za sanoi:Rajoitus on ensin 50, sitten 80. Kova vetomies pitää olla jos sen 80km/h ajaa! Ja toinen syy miksi se ei ole niin suosittu on tosiaan se että vain 10km on asfalttia (52:lta käännyttäessä), sitten muuttuu soraksi.
Kotarikuski sanoi:Häkellyttävin kohdalleni toistaiseksi osunut pätkä on SP9, lähtee Gardalta länteen. Koko ajan saa vaihtaa kallistussuuntaa hengästymiseen asti. Harmi kun en saanut tuolta tallennetta, oli jo kameran akut finito kun tuonne osuttiin, eikä ollut ennakkotietoa pätkästä. Olis kannattanu vaikka pysähtyä ja vartti latailla.
.
.Bone sanoi:Kivahan se on "jakaa" ja jos on postimies, se vähän kuin kuuluukin tehdä noin.
Muutoinhan on tärkeintä, että hienot kokemukset syöpyy visusti talteen "omalle kovalevylle".
Se on hieno tallennuspaikka siinäkin mielessä.....
että ajan myötä hommat kultautuu entisestään ja vauhdit kasvaa.
Kortilta katsottuna se on vaan aina "sitä samaa".
Kotarikuski sanoi:Omalta kohdalta sanoisin että reissuilla otetuilla kuvilla ja videoilla ääniraitoineen on erityisen suuri merkitys nyt, kun ei vielä tiedä pystyykö enää ajamaan kaksipyöräistä lainkaan. Jakaminen ei siihen vaikuta. Ja kannattaa editoida videot ja tiivistää. Siinä olen samaa mieltä että kamerasta saatua raakadataa ei paljon jaksa katsoa.
Suosittelen kyllä monipuolista kuvaamista, ei siitä silti tarvitse pääasiaa tehdä. Sitten kun ajot on ajettu on kuvaaminen myöhäistä.
Ääni tälle. On kyllä niin helvetin upea pätkä, ettei rajaa. Omassa listassa ykkönen.Jonezi sanoi:Eiköhän se olis tuo Haminan Museotie (3513)