• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Tankkilaukku R 850/1150 R:ään?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Guest
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
G

Guest

Guest
Tankkilaukku pitäisi hommata, saisi olla ainakin 2-osainen ettei aina tarvitse ottaa isoa laukkua mukaan. Vesitiivis karttatasku pitää tietysti olla navigaattorille ja mielellään selkäreppu-optio. Ja mitä mustempi, sen parempi ;)

Millaisia laukkuja olette käyttäneet ärrissänne? Jotkut laukut istunee paremmin kuin toiset? Toi bemarin oma laukku ainakin pitäisi istua, mutta on melko suolaisen hintainen, lieko edes hintansa väärti?

Allrightissa näyttäisi olevan lauantaina Dicen laukut tarjouksessa, näistä kokemuksia?
 
Wunderlichin laukkua käytin ja se jatkaa nyt elämäänsä Norgessa. Entäs SW-Motech, joka kinnittyy tankinkorkin ruuveihin?
 
Lämpimästi suosittelen Motechin laukkua. Moinen palveli ST:ssä ja on nyt joutilaana tallissa. Saattaisi sopia muuten Ärräänkin. Laukkuhan ei ole kovin iso, mutta kännyt, kartat, limsapullot, lompakot ja muut ajossa nopeasti tarvittavat sinne mahtuu.

Jos kiinnostaa, niin tuikkaa privalla.
 
Back
Ylös