Nyt on sitten rataakin vedetty. Pyörä on erittäin hyvä ajaa kovaa, se on tarkka ohjata ja jarrut ovat todella hyvät! Potkii suorilla aivan erilailla kuin kusiaiset! Kusiaisella piti aina näyttää tonnisille todella tarkaan jarru paikka nyt kiihdytyksessä pysyy lähes mukana, joten ohittaminen helpottuu huomattavasti. Ja vedin ihan vakiolla ei ratastuksia vaihdettu. Luottamus pyörään syntyi nopeasti ja palaa sai tarjota jo kolmannella kierroksella, näin aloittelijalle se on erittäin hyvin.
Huonona puolena mainittakoon ettei alastarolla paljon ykköstä ja kakkosta isompia vaihteita tarvitse, joten rattaiden ostoon kannattaa ratakettujen lähteä ensimmäiseksi. Itsellä kun ei ennen ole kyykky pyörässä ollut ohjausiskari niin nyt todella tajusi mihin siitä on ja suosittelenkin jokaiselle joka ilman ajaa rataa sellaista! Rauhoittaa pyörää erittäin paljon. Tai sitten toi gigsu vaan on niin hyvä
Vaihteisto on toiminut kuin kello ja vaihde näytöstä on lähinnä maantiellä apua, itse en juurikaan tarvitse.
Ajanotto kello on suuri puute.
Vaihtovalo on liian alhaalla ja himmeä. Sillä ei päivänvalossa tee mitään.
Kaikenkaikkiaan loisto pyörä joka ei mielestäni häviä tuumaakaan isoveljelleen. Omasta mielestä päinvastoin.
750 gigsusta saa loisto pelin joka sellaista halajaa. Nakki kiskalla rispektit eivät ole samaa luokkaa kuin 1000, mutta parempi nyt vaan on parempi ja kuka ei rispektejä kaipaa, sille 750 on omiaan.
P.S vakio välityksellä keula nousee todella huonosti ilman kytkintä, mutta kytkimen kanssa toi on helppo keulia.