Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Käännä sitä kahvaa rivakammin. Toki twinit on eri luonteisia kun rivi neloset. Itte tod.näk. osta enää koskaan yli 2 pyttystä.Eipä tuo super duken moottori sytyttänyt yhtään. Juuri kun tuntui että alkaa lähtemään tulee rajoitin vastaan. Lisäksi 177cm ei yltänyt jalat maahan yhtäaikaa![]()
Ärrässä se tulee myöhemmin...Juuri kun tuntui että alkaa lähtemään tulee rajoitin vastaan.
En tiedä paljonko sen pitäisi lähteä, mutta kyllä itse olen kiihdytellyt ihan mukavasti ja kierrokset rajoittuu tällä hetkellä siinä kuudessa tonnissaEipä tuo super duken moottori sytyttänyt yhtään. Juuri kun tuntui että alkaa lähtemään tulee rajoitin vastaan. Lisäksi 177cm ei yltänyt jalat maahan yhtäaikaa![]()
Piti oikeen tarkistaa: kyllä näyttäisi olevan 08-mallissakin nuo heijastavat teipit tuolla alakatteessa 990-tekstin yläpuolella:En äkkiseltään keksi mitä teippejä tarkotat, tai sitten 08 mallisessa ei niitä ole.Edit. Ainut ulkonäössä ilmenevä ongelma on akun suojakotelon yläreunassa olevat tarralla toteutetut oranssit raidat. Alkavat pikkuhiljaa repsottaa reunasta.
VIN numerosta tsekkaat vuosimallin.Voisko joku neuvoa että mistä tunnistaa onko pyörä -06 vai -07 kun tuollaista pyörää nyt katselen niin ei viitsisi mitään "ylivuotista" ostaa kun noissa tossa välissähän tullut jotain parannuksia? vai olenko ymmärtänyt väärin? JA KIITOKSIA NEUVOISTA JA VASTAUKSISTA!
-07 tosiaan tuli uudistuksia ja ilmeisesti -08 eteenpäin SD R mallissa on hieman tehokkaampi moottori ja kierrosrajoitin vasta isommilla kierroksilla. Ulkonäöstä -06 ja -07 mallit erottaa helpoiten etumaskista, radiaalijarruista, ja tietenkin mittaristosta. Suurin osa nettimoton ylivuotisista on muuten musta-harmaa värityksellä.Voisko joku neuvoa että mistä tunnistaa onko pyörä -06 vai -07 kun tuollaista pyörää nyt katselen niin ei viitsisi mitään "ylivuotista" ostaa kun noissa tossa välissähän tullut jotain parannuksia? vai olenko ymmärtänyt väärin? JA KIITOKSIA NEUVOISTA JA VASTAUKSISTA!
Eikös nopea kierrosten nousu tarkoita nopeaa kiihtyvyyttä?Muuten ihan jees peli mutta rivikonemiehenä ainakin lyhyen koeajon perusteella hankala kone nurkissa pyörimiseen. Aluksi hirveä kolina ja tärinä sitten vähän aikaa vetää melkein hyväksyttävästi ja ollaankin jo rajoittajalla. Kai tuohonkin tottuisi mutta onneksi ei tarvitse![]()
Ei... Jos vääntö loppuu jo 2000 kierroksen jälkeen... heh... Ei mut oikeesti... Tosi kiva oli ajaa, kun kaasu pohjaan niin ennen kuin piti edes ajatella niin piti vaihtaa seuraavaa ja silloin oltiin jo rajoittimella... Silti mopo ei mtn päätä huimaavia kulkenu... Verrattuna omaan Tripleeni on AIVAN toinen maailma... Paukkuja riittää jo alhaalta aivan helvetisti ja VETO jatkuu yläkierroksille asti... Ja vauhtia onkin sitten jo reippaasti...Eikös nopea kierrosten nousu tarkoita nopeaa kiihtyvyyttä?Muuten ihan jees peli mutta rivikonemiehenä ainakin lyhyen koeajon perusteella hankala kone nurkissa pyörimiseen. Aluksi hirveä kolina ja tärinä sitten vähän aikaa vetää melkein hyväksyttävästi ja ollaankin jo rajoittajalla. Kai tuohonkin tottuisi mutta onneksi ei tarvitse![]()
![]()
Heh, hauskaa huomata kuinka mielipiteet vaihtelee näissä. Itte juuri Supermoto- maailmaan palasin että pääsis eroon noista kuvailemistasi "eduista"... Minusta on kiva kun pääsee ropeltamaan vaihteita ja tuntuu että mennään kovaa... Verrattuna omaan Tripleeni on AIVAN toinen maailma... Paukkuja riittää jo alhaalta aivan helvetisti ja VETO jatkuu yläkierroksille asti... Ja vauhtia onkin sitten jo reippaasti...
Ensimmäisissä vuosimalleissa on ollut ongelmaa vesipumpun kanssa, mutta se on ilmeisesti korjattu ainakin -07 alkaen. Takaiskarin säätöjen toimivuus kannattaa kokeilla, itselläni oli jumissa alle vuoden vanhassa pyörässä, mutta onneksi meni takuuseen.Saattaa olla vähän väärä topicci mutta mitä pitäisi ottaa huomioon duken ostamisessa varsinkin kun ei pääse koeajamaan pyörää?
Kyllä minä sanoisin, että tarkkaa on, jos katsoo vaikka manuaalista mittausohjetta ja ottaa huomioon käytännön kokemuksen.Ketjun säätö ei S-Dukessa kyllä ole sen tarkempi kuin muissakaan pyörissä. Tottumaton vain kiristää helposti liian tiukalle, koska pitkä jouston taki väljää täytyy olla enemmän.