Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Pitäskö leukasuojan avaamiseen käyttää hylsysarjaa?Pikalukkoko siinä on![]()

vanha sanoi:MP-messuilla testasin kyseisen kypärän. Todella laadukkaan oloinen päähine, tuntui mukavalta päässä eikä pitänyt nitinää ja natinaa kuten monet muut vastaavat. Aurinkovisiiri mahtui hyvin toimimaan silmälasien kanssa. Lisäksi aurinkovisiiri tulee tarpeeksi alas ja se on ns.portaattomasti säädettävä. Kyllä tuosta saattaa keväällä kaupat syntyä vaikka hinta onkin n.500€. Tuo räikkäkiinnitys on kyllä hanurista, mutta jenkkimallissahan näyttäis olevan D-lenkki..

GamlaBilar sanoi:Itsellä ensimmäinen avattava kiikarissa ja tuota Schubertin C3:sta tuli jo käytyä kokeilemassa ja ihan ok potalta vaikutti.. Nyt onkin pakko kysyä josko jollain on kokemusta jo tuosta Neotech:stä millainen potta se on ja tietty tuo kokoluokka,koska Schubertin L 58/59 oli passelin tuntuinen joskun muiden valmistajien M koko on mennyt.
ja tietysti ostaisin ensimmäiseksi avattavaksi hyvän kypärän![]()



mjtee sanoi:Minulla oli M-koon multitec, mutta Neotecista olisi selkeästi sopinut S-koko. Hiukan reilumpaa kokoa minusta kuin muut Shoeit.

