Siis käy 1100 malliin?OOWEE sanoi:Jos joku muuten tarvii niin mulla on ylimääräiset Woodcraftin moottorin poskisuojat.
Uuteen RF:ään ne olisi muuten käynyt mutta ottavat alakatteeseen kiinni.
olli@welander.fi
Laita vaikka privana tiukka hinta...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Siis käy 1100 malliin?OOWEE sanoi:Jos joku muuten tarvii niin mulla on ylimääräiset Woodcraftin moottorin poskisuojat.
Uuteen RF:ään ne olisi muuten käynyt mutta ottavat alakatteeseen kiinni.
olli@welander.fi
mikkokoo sanoi:Oliko se keltamusta vai ihan tämän vuoden 1100 tuotantoa?
bozo sanoi:Se keltamusta siellä parkissa oli mun Tauno jos sitä tarkotit. Kävin kanssa koeponnistamassa uuden 1100:sen ihan vaan vertailumielessä, hyvältähän sekin tuntui mutta en ole silti vielä vaihtamassa!
. Jos se akku on sökö niin eikö sen pitäisi olla juuri päin vastoin? C-tekillä olen pari kertaa ladannut sitä mutta täynnä tuntuu aina olevan. Akku lienee alkuperäinen Yuasa. Amerikan foorumilta kahlasin hot start-topikkia 7 sivua ja yleinen vika tuntuu olevan ja "varmaksi" syyksi heiteltiin liian ohuita akkukaapeleita joissa resistanssi nousee kuumana ja moottorikarttaa joka pitäisi päivittää. Mikä lienee todellinen syy?
) herättävä pyörä, hyvä alusta, hienosti laulava moottori ja hyvät jarrut, helppo viedä mutkateillä lujaa. Jossakin arvostelussa sanottiin, että saa kuskin tuntemaan itsensä paremmaksi kuin onkaan. Allekirjoitan.Starbringer sanoi:Munien palamista nopeampaa on vain bensan palaminen (9-11 l/100km).
Ootko kattonut millainen sininen savu sun perässä seuraa. Ainakin itsestä kuulostaa melko paljolta toi yli9 l/100km 
Knaku sanoi:Ootko kattonut millainen sininen savu sun perässä seuraa. Ainakin itsestä kuulostaa melko paljolta toi yli9 l/100km
![]()

Starbringer sanoi:Moro
Ostin kuukausi sitten -12 Tuono aprc:n ja ehtinyt vähän tutustua siihen. Italialainen primadonna ei oikein tykkää käynnistyä kuumana, esim. tankkauksen jälkeen ei jaksa käynnistyä vaikka vähän yrittää pyörittää. Kun pyörä jäähtyy niin heti starttaa. MJL-huoltoon soitin ja sanoi, että akku pitää vaihtaa, ei voi olla muuta vikaa... Kuitenkin kylmänä starttaa aivan hyvin. Jos se akku on sökö niin eikö sen pitäisi olla juuri päin vastoin? C-tekillä olen pari kertaa ladannut sitä mutta täynnä tuntuu aina olevan. Akku lienee alkuperäinen Yuasa. Amerikan foorumilta kahlasin hot start-topikkia 7 sivua ja yleinen vika tuntuu olevan ja "varmaksi" syyksi heiteltiin liian ohuita akkukaapeleita joissa resistanssi nousee kuumana ja moottorikarttaa joka pitäisi päivittää. Mikä lienee todellinen syy?
Sitten vielä toinen ei toivottu ominaisuus huomattu... jäähdytysnestettä tiputtelee termostaatin juuresta. Siinä kohtaa on muoviosa josta haarautuu 4 letkua ja siinä on myös termari. Tätäkin tutkailin amerikan foorumilta ja tuntuisi olevan yleinen ongelma, huonolaatuinen muovipalikka. Onko kenellekkään vaihdettu noita takuuseen? MJL-huollosta käskettiin vaihtamaan klemmari mutta kun se termari ei ole klemmarilla kiinni eikä tuota kiukkutiukkuuteen uskalla vääntää ettei tuo muovipalikka halkea.
Sunnuntaina ehdin ensimmäistä kertaa kunnolla 4 tunniksi ajamaan muuallekin kuin kehä 1:n aamu- ja iltapäiväruuhkiin. On kyllä pirun makea ja luottamusta (ei laadullista) herättävä pyörä, hyvä alusta, hienosti laulava moottori ja hyvät jarrut, helppo viedä mutkateillä lujaa. Jossakin arvostelussa sanottiin, että saa kuskin tuntemaan itsensä paremmaksi kuin onkaan. Allekirjoitan.
Penkkihän tuossa on kuin paistinpannu: musta, helevetin kova ja munat paistuu kivasti. Munien palamista nopeampaa on vain bensan palaminen (9-11 l/100km).
JMH sanoi:^
Nii ja kannesta puuttu pultteja, mut sitä ei lasketa, koska Massimo kokosi yksilöä juuri ennen siestaa, sen jälkeen tai telkusta tuli potkupalloa.
Eivaeskaa...![]()

Karkov sanoi:Ainiin joo totta, melkein unohdin. Olivat tehtaalla unohtaneet yhden pultin jostain koneen kiinnityksestä ja takuuna purkivat koko takahaarukan ja laittoivat puuttuvan pultin paikalle. Lähinnä pääs tihkumaan hitusen ölppää jostain välistä ja sotki vähän putken juurta. Siellä on ollu varmaan Massimon kahvitunti just sillä hetkellä alkamassa ja unohtunu pöydälle.![]()
JMH sanoi:Niin se oli vielä joku tommonen vähäpätöisempi pultti. Kovaa ajoa.
. Mitä nyt aprc ei toiminut ollenkaan... Sen sain kotona huoltokirjaa luettuani aktivoitua uudelleen pitämään luistoneston +-näppäintä tarpeeksi pitkään pohjassa. Starbringer sanoi:Geelipenkki ja tankkitarrat menee kyllä tilaukseen niin pysyy paremmin kyydissä.
guassimo sanoi:Onkos teillä jo geelipenkkiä asennettuna ja millaista mallia olette asennelleet? Aika kova tuo penkki tosiaan on ja liukaskin vielä, niin ei olisi pahitteeksi, vaikka siihen saisi enemmän grippiä. Tai sitten nuo tankkitarrat on toinen vaihtoehto tuolle liukkaudelle.