• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Rattijuoppo putosi moottoripyörän kyydistä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Vompatti
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
mitähän siitä muuten saa jos on pikku maistissaan kyytissä?? kortti vissiin pois mut mitäs kuskille??
Saa olla kännissä kyydissä,koska rattijuopumuksen määritelmiin kuuluu myös hallintalaitteiden käyttö.
033102bebe_1_prv.gif
 
Oikein moiselle pellelle, toivottavasti tulee mahdollisimman kalliiks! Varsinkin nyt voi noin sanoa, kun ulkopuolisille ei käynyt kuinkaan.
 
Eihän ammattiliikennekkään saa ajaa kuin 8h yhteen menoon
Itte asiassa ainakaan raskaankaluston puolella tuo yhtämittainen ajo-aika on vain 4,5h jonka jälkiin on pidettävä se 45 min tauko. Ja päivittäinen ajo-aika siis on 9h. (saivartelua)

Mutta joo sais tulla pakolliseks autoihin ja moottoripyöriinkin tuo alkolukko. Jäis aika vähiin nuo rattijuopumukset. Toivottavasti joutuu mp-kuski maksaan ite kaikki vahingot mitä on tullut. Luulis opettavan jotain ees tuon kun joutuu makseleen vähän enämpi ja siihen vielä kunnon sakot päälle ja kortti kuivuun pitemmäksi aikaa.
 
Back
Ylös