Vanhempaa Jammua, liekö jo poistettu. Kuva kai jostain 3 vuoden takaa.
Eihän tuota voisi mitenkään lähteä pakenemaan! Taatusti tulisi jäätyä jutskaamaan kaikenlaisista käyttäjäkokemuksista ihan refleksinomaisesti
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Vanhempaa Jammua, liekö jo poistettu. Kuva kai jostain 3 vuoden takaa.
Tampereen poliisikonttorin pihasta lähti yks päivä musta/harmaa zzr1400.. Muuten en olis tunnistanu poliisiks, mutta kun se testas vilkut ja pillit siinä pihassa, ni selväks tuli.
hyvin sanottu siellä takarivissä.Jos pystytte tunnistamaan ajosta nuo kaikki poliisien siviilipyörät ja sen naurettavan käden mittaisen listan siviiliautoista, niin miten helvetissä ette nää edes tunnuksellisia poliiseja, jotka rätkii teille sakkulappuja kouraan ja joita sitten vahvasti todistatte Sakkokertymä ketjussa?
Poliisitkin nauraa teidän oveluudelle.
Hahahahaha eihän niitä muuten tunnistakkaan jos ei oo kaikkien vieressä miettinyt tehtyjä syntejähyvin sanottu siellä takarivissä.Jos pystytte tunnistamaan ajosta nuo kaikki poliisien siviilipyörät ja sen naurettavan käden mittaisen listan siviiliautoista, niin miten helvetissä ette nää edes tunnuksellisia poliiseja, jotka rätkii teille sakkulappuja kouraan ja joita sitten vahvasti todistatte Sakkokertymä ketjussa?
Poliisitkin nauraa teidän oveluudelle.![]()
Tää Thunderrace oli viel liikenteessä 2010 eli voi olla vieläkin, tarkaselin sitä silloin Porvoon Shellin pihalla "tarkemmin"Vanhempaa Jammua, liekö jo poistettu. Kuva kai jostain 3 vuoden takaa.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Eihän tuota voisi mitenkään lähteä pakenemaan! Taatusti tulisi jäätyä jutskaamaan kaikenlaisista käyttäjäkokemuksista ihan refleksinomaisesti
![]()
Tuskin tässä ketjussa on kyse siitä, että joku noita pyöriä näkee kilometrin päästä tien sivulla ja tunnistaa poliisiksi. Itseäni kiinnostaa millaisia pyöriä kytillä voi olla, jotta ei tulisi ohitettua jokaista pyörää ihan sumeilematta. Siviiliautot pystyykin jo suht helposti tunnistamaan, joten niitä ei ole tullut enää nykyään ohiteltua.Onko teillä käynyt mielessä, että poliisit saattaa harrastaa eri piirien välistä siviiliajoneuvojen rotaatiota, jos vaikka joku teistä omaisikin Rainmanin muistin ja Terminaattorin katseen?
Taustalla näkyy tuo moottorirollaattori-huligaanikin, jolta aiemmissa kuvissa oli ajopeli takavarikoitu?!Lisää Fatserin sinistä.
Tämä tuli uutena tietona minulle. Kiitos Pig Watch.Miten kukaan voi huomata poliisiautoa, joka on mäen tai talon takana piilossa? Tutkia on harvemmin kovinkaan näkyvillä paikoilla. Myös jos poliisimoottoripyörä tulee mutkassa vastaan ja sulla on vauhtia +120 km/h, niin ei siinä ole mitään tehtävissä, vaikka sillä olisi valmiiksi vilkut päällä. Sitä vaan ei voi nähdä esim. puiden läpi. Lukema sillä on jo taulussa ennen kuin ehdit kissaa sanomaan.
Taustalla näkyy tuo moottorirollaattori-huligaanikin, jolta aiemmissa kuvissa oli ajopeli takavarikoitu?!Lisää Fatserin sinistä.
Meinas lentää kahvit näppikselle!Suoritetaan työkoneiden arvonta.. työkaveri saa ZZR1400:n ja itte skootterin. Voi prrrrrkl
http://www.youtube.com/watch?v=27bAkr2y7so
muisti kun ei enää ole rainmanin luokkaa niin joutunut muuttaan rutiineja, aina kun olen liikkeelle lähdössä ja suorittanut normaalin moottoripyörän turvatarkastuksen valot vilkut ketjut ja venttiilinvälykset niin lukaisen vielä varmuuden vuoksi tämän ketjun läpi ettei tule mitään yllätyksiä tuolla moottoritiellä ,silmätkin on leikattu juuri noitten puskassa kykkivien poliisien takia ei tullut kyllä ihan terminaattorin tasosta näköä mutta kävishän se sillainkin että ostas harrikan niin vois vetää narukireellä ja pää tyhjänä koko ajan eikä tarvis pelätä sakkojaOnko teillä käynyt mielessä, että poliisit saattaa harrastaa eri piirien välistä siviiliajoneuvojen rotaatiota, jos vaikka joku teistä omaisikin Rainmanin muistin ja Terminaattorin katseen?
Ymmärrän sitten tämän ketjun, jos ollaan kiinnostuneita ylipäätään millaisilla pyörillä virkamiehet saavat ajella, mutta Bomber foorumin Pigwatch ketjua joskus nauroin ihan helvetisti. 43 sivua tiukkaa asiaa.