• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Poliisien siviili MP-Kalusto

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja sky
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
En tiedä mikä pyörä oli, mutta kuulin tässä yksi päivä erään tutun nähneen muuten mustan pyörän, mutta jossa oli valkoinen tankki poliisiteksteillä. Aika erikoinen.
 
messerschmitt sanoi:
2xbongattu Piispanristi-Tornio välilä (poliisin KTM)


KTM

Pyhäinhäväistystä! Oranssi pyörä kun on ollut niitä harvoja varmasti luotettavia tähän mennessä samaan tapaan kuin bemari autojen puolella. Niistä kun tietää, että kuskina voi olla kuka tahansa mutta ei suomalainen poliisi.
Pyörässä sinänsä ei ole kyllä mitään vikaa; 690 olisi oivallinen ase mopopoikia vastaan ja juuri tuo isompi möhkö sitten muita varten.
 
Pääs enempi viiraa ku pelaa niinku sillä rainmänillä.Mutta hatusta tempaasemalla löytyy het 3 ZZR:ää poliisilta, 11-BNS,12-BNS ja 56-LBK.Ollu Lahden motarilla,ja Iittalan sellillä.Viime vuonna oli Är-ykkönen GA-96 prätkämessuulla näytillä.Eihän sitä vastaan tulles huomaa,mutta jos ny meinaa sille vauhrin mallia näyttää ohiajamalla niin kilvestä tietää ettei kannata.

Ne siniset koppiautot kamera persauksis rupisempia.Räpsii kuvia ohiajavista ja poliisilla lunkia lehtiä lukien ja sumppia hörppien samalla.IJR-387 Sipoos ja ENF-492 Raumalla.
 
Back
Ylös