1. vm.1998 Honda CB600f Hornet (nykyinen menopeli)
2. Jotain 162-164cm
3. Päkiät yltää maahan, kantapäil ei toivoakaan. Senverran kevyt pyörä että helppo käsitellä jokatapaukses ja nousee jopa pienen ylämäkeen päältä peruutellen
Samoin painopiste senverran matala että vaikka on pari kertaa päässy pahasti kallistumaan niin hyvin oon punnertanu yhden jalan voimin sen takaisin pystyyn.
http://eljay.wippies.net/gallery....umber=2
1. Kawa ER-5 (entinen menopeli)
3. Etukolmiosta madallettuna ylsi kurotellen kantapäätkin. Pyörän painopiste on tosin senverran korkea että jos lähti menemään nurin niin ei sitä sitten pidelty vaan paikallaan tuli pariin otteeseen kaaduttua
Siitä syystä sitten pieni madalluskin.
1. Kaverin 2000 Kawa ZX6R ollut paljon lainassa
3. Normi jousiasetuksilla varpaan päät yltää maahan. Senverran kevyt & painopiste alhaalla ettei se tosin aiheuta minkäänlaisia ongelmia.
1. Lainassa ollut Suzuki GSF1200 Bandit
3. Varpaat yletti just ja just maahan ->
http://eljay.wippies.net/gallery....umber=2 ja tankoon joutu kurottelemaan. Pelottavan iso & painava vehje tämän kokoiselle tyypille.
1. vm. 2002-2004 (emmämuista) R1
3. Varpaat siinä vaan tais maahan ylettyä mutta jälleen niin köykänen & painopiste alhaalla ettei siitä mitään paniikkia tullut.
Update:
1. Z750
3. Vain varpaat maahan mutta kevyt pyörä käsitellä, joten ei ongelmia.
1. vm. 2006 FZ1
3. Penkki aivan liian leveä omalle perseelle. Tarttis hieman höylätä reunoista pois. Varpaan päät yltää just ja just maahan mutta painopiste on alhaalla joten ajaminen onnistuu. Lahkeet & jalat meinaa kyllä kokoajan tarttua jalkatappeihin ja tapit on pahasti edessä. Etuputkien pudottaminen 5mm jelppi hieman.
Mitä tässä on ajokokemuksen karttuessa huomannut niin pyöriin tottuu yllättävän nopeasti ja ennen suureltakin tuntunut pyörä alkaa tuntumaan pieneltä. Riippuu myös todella paljon pyörän painosta & painopisteestä miten kriittistä tuo jalkojen maahan yltäminen on.