• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

ORGin Vaatekeräys LA 15.2.2014

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Petri12r
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Hieno juttu!
Me kanssa saimme hieman lisätilaa kodin vaatekaappeihin...:)
 
WOW! Tää oli kyllä hieno juttu. Näin siitä nopeesti, että ainakin villasukkaa ja pipoa sekä lapasia oli matkassa mukana. Ja varmasti kaikkea muutakin lämmintä. :WAZAAP:
 
Kerrotaan nyt vielä kaikille vaatekeräykseen osallistuneille terveiset palvelukeskuksen johtajalta:

Hei Petri,

Palvelukeskuksen ohjaajat kertoivat, että teiltä tulleet lahjoitukset olivat ”hyvää tavaraa” ja joukossa oli ollut ihan uusiakin merkkivaatteita. Vaatteita oli laitettu saman tien jakoon ja asukkaille niistä on ollut kovastikin iloa. Henkilökunta oli tyytyväinen kun kaikki vaatteet olivat puhtaita, ehjiä ja hyviä, eikä niitä tarvinnut enää erikseen käydä läpi. Lisäksi henkilökunnalle on mukavampaa antaa asukkaille siistejä ja hyviä vaatteita.

Iso kiitos siis teille kaikille keräyksen toteuttamisesta palvelukeskuksen asukkaiden ja kävijöiden sekä henkilökunnan puolesta! Välitäthän kiitoksemme myös kaikille keräykseen osallistuneille.

Terveisin,
Sanna
 
Back
Ylös