• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

öljyt

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja lefa57
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
rb_rypsioljy_2_l_w.jpg
 
moro mitä öljyä käytätte väinössä
Itse käytin castrolin "puollukkamehua" allrightista. Ei ehkä aivan optimaalista mutta tuolla mutta väinö kulku ihan ok. Koskaan ei ollut mitään kytkimen kanssa ongelmia tms--. Väinö oli tuollainen 1988 mallia oleva ja siihen olisi voinut käyttää myös vähän jäykempää öljyä kuin tuo mutta en oikein löytänyt mitään sopivaa.
 
Mineraaliöljyjä 20/50, Hondan GN4, Quaker State, Midland, BelRay.... Onhan on tullu vaiheltua mitä kaupasta on löytynyt.
 
Back
Ylös