Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
joo, erkin kone ei ole kauneimmin käyviä...kawasaki..Eli mopo on Kawa ER-5 ja on vasta ostettu meille. Talven aikana ei ollut kuulemma käytetty kertaakaan ja tänä vuonna ajettu n100km. Josko se vaikka asettuisi kun saa enemmän kilometrejä. Ei ainakaan neste oo vähentyny säiliöstä yhtään ja käy ihan ok mun mielestä.
Onko muuten 'normaalia' että koneesta kuuluu aikamoiset mekaaniset äänet käydessä. Säädin venttiilit ja aattelin että ääni hieman hiljenee, mutta samanlainen metakka sieltä kuuluu edelleen. Ketju ei pidä ääntä mutta muuten tuntuu olevan aika äänekäs kone.
Nou hätä jos on ikkuna huurussaJep, sama ilmiö näkyi itsellänikin heti öljynvaihdon jälkeen. Mutta enpä ole vielä päässyt ajelemaan, joten eiköhän ne siitä häviä.. toivottavasti![]()
Sama vika oli rahikaisellakin. Ei muuta kuin kovaa ajoa vaanOmassa mopossani oli myös öljy vaalean ruskeaa, kun pidin mopoa talvisäilytyksessä viileässä tallissa ja välillä käyttelin lämpimäksi. Kyllä se siitä asettuu, kun kone lämpenee kunnolla. Älä huoli!![]()