• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Olitko se sinä 2013

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Go-Za
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Sunnuntaina vähän 13:00 jälkeen osottelin punaista kyykkyä, varmaan 600rr etusormella 10-tiellä pikkusen ennen Turkua. Ite punasella Cliolla :no:
 
HaK77 sanoi:
Kempeleessä eilen vähän klo 18.00 jälkeen kokkokankaan tiellä bongattu musta Varadero? Ajelin sinisellä bemarilla ja kaveri perässä Cebarilla.

Sininen Bemari ja Cebari bongattu autosta käsin Lentokentäntien ja Limingantien risteyksessä ko. iltana :)
 
Joka availit rykkösellä juuri Martinlaakson hesen kohdalla. Veti ihan kananlihalle ihon.:thumbup:
 
Kukas tuli eilen kello viiden aikaan iltapäivästä sinisellä kyykkypyörällä lahden tietä. Olit menossa helsinkiin päin juuri ohittamassa käpylän liittymää.
Itselle iski hirveä himo (tai himo paheni) päästä ajamaan, mutta katsahdus lämpömittariin laski intoa! :itkupilli:

Tässä on uusi jäsen ja mä voisin sopia profiiliin sininen pyörä tumma takki ja valkonen kypärä
 
Joka ajelit äsken sinisellä rykkösellä tai ruutosella kehä-kolmosen itäpäässä? Välitön ajokateus tuli kun avasit vähän ja ohitit kotiloni :P

Tais olla pikkusen liukas siinä tunnelin sisäänmenolla?

Ton reissun muistan kun eilisen se sisääntulo tosiaan oli jäässä pieni jännä kakka tuli ku huomas et kaikki renkaat oli irti tiestä hetken saman lailla on käyny nyt 2 x,,,...
oliko se päitsin viimenen ajopäivä en nyt muista oliko su.
vai mikä päivä oli kysees:thumbup:
 
Roark sanoi:
Lämmittelit eilen äänekkäästi rykköstä ennen ajoon lähtöä Helsingissä Coronan/Andorran edustalla joskus vähän iltakymmenen jälkeen, toivottavasti pääsit perille määränpäähäsi ehjin nahoin (ja tekstiilein). Olitko sinäkin Night Visionsissa kauhua katsomassa?

Joo kauhua oli sitten tarjolla klo.22.00 tie oli kait jäässä kun lähdin fredalle eka löi tyhjää ja kun uudestaan yritin liikkeelle lähti hirveeseen sladiin ja kaasun himmaamisen jälkeen teki tiukkaa pitää pyörä pystys ku rupes ottaa pitoa oon tällänen 160cm kaveri ja ehtiny rulllata jo 1700km hong tong viskipullon pahvit syylärin ees on ajanut asiansa.:jippikaijee: lämpimiä ajokelejä muillekin SUOSITTELEN!!!
 
Aarra bongattu kurvaamassa Mäkkyläntielle about 8-9 välillä. Vettä tuli mut Aarra se vaan :orgmp:
 
Suzu-ukko sanoi:
Aarra bongattu kurvaamassa Mäkkyläntielle about 8-9 välillä. Vettä tuli mut Aarra se vaan :orgmp:

Bongasin saman, himasta kun lähdin, oli kuivaa, sade ryöpsähti matkalla, onneksi on kunnon releet.
 
.. Joka ajelit sinisellä kawasakilla(ZZR?) Talvikkitietä pitkin Tikkurilassa? Myös takapenkillä oli matkalainen nauttimassa kyydistä. Yritin orggimorottaa autosta, mutta ei sattunut katseet kohtaamaan. :)
 
tonttuj sanoi:
Bongasin saman, himasta kun lähdin, oli kuivaa, sade ryöpsähti matkalla, onneksi on kunnon releet.

Meikä alkaa jotenkin kermaperseytymään kun ei toi sade enään kiinnosta ...
 
Kenen kanssa tultiin äskettäin manskua ja vt3:sta myöten helsingin keskustasta pois päin? Keltainen vanhempi 600 fazeri jatkoi, kun itse jättäydyin punaisella banditilla martinlaakson kohdalla pois. Kivaa miniletkailua :cruising:
 
Tänään Kehä 3:lla länteen päin mustalla kyykyllä?
Tulit vastaan klo. 6.55 Espoonkeskuksen liittymän jälkeen, just siinä missä kaksikaistaisuus loppuu.
En ihan ehtinyt morottaa kotilostani. :;):
 
Aijjoo eilen keskiviikkona tuli kaks mopoa siinä puol kuuden maissa vastaan Sarankulmankadulla Pirkkahallista päin, taaimmainen custom antoi oikeen selkeen sormimoron.
 
Back
Ylös