Nitrous sanoi:Jos mun linjoista oli kyse niin joka mutkassa pitäs tarkistella.
Sohvaltahan on helppo viisastella, ens viikolla jos säät sallii, niin korkataan alastaro vasta 1. kerran.
Motoparkkia 4 pvää takana, ratakokemusta ei sen enempää...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Nitrous sanoi:Jos mun linjoista oli kyse niin joka mutkassa pitäs tarkistella.
Ei voi kyllä parhaalla tahdollakaan sanoa samaa.... Onnittelut kakkossijasta!Nitrous sanoi:Hauskaa on ollut koko rahan edestä.
Jonezi sanoi:Ens kausi sitten A:ta?![]()
Nitrous sanoi:Jeps, SM-pisteistä ilmeisesti ajetaan sitten ensi vuonna. Jos vaikka yrittäs vähän vakavammin taas ensi kauden.
Vieläkö on makkara vs kalja haaste voimassa ensi vuonna vaikka eri sarjassa ollaanki?Nitrous sanoi:Jeps, SM-pisteistä ilmeisesti ajetaan sitten ensi vuonna. Jos vaikka yrittäs vähän vakavammin taas ensi kauden.
PrivateeR sanoi:Vieläkö on makkara vs kalja haaste voimassa ensi vuonna vaikka eri sarjassa ollaanki?
JMH sanoi:^
Mun pyörä muuttuu kuulemma lailliseksi, jos poistaa pari tarraa. Kolme-neljä sekkaa pois kierrosajoista esmes Alastarolla, ja harkinnassa Retro.
Luin noita sääntöjä, ettei tuossa luokassa vissiin foameja vaadita (hyvä), eikä vissiin varmistulankaa etujarrusatuloihinkaan, mikä on hyvä, sillä en äkkisältään keksi miten vakiopultteihin ne saisi. Kuusiokolopultin pää on samassa tasossa satulan kanssa.
Edelleen satunnaisessa katukäytössä, joten ei jaksa kilpuriksi pilata.
garagesale sanoi:Porataan reikä normaalisti pultin kyljestä ja sitten ulkoreunaan snurralla pikku kolo. Helppoa ja siistiä. Ne langat on hyvät ku kiireessä sählää.
Nitrous sanoi:Nykysäännöt ei enää vaadi jarrujen blommaamista edes Superbikessa, joten tuskin retroissakaan.
Nitrous sanoi:Nykysäännöt ei enää vaadi jarrujen blommaamista edes Superbikessa, joten tuskin retroissakaan.
Etkös sä pk-seudulla asustellut? Jos näin on, niin voisin pientä korvausta vastaan tarvita asiantuntemusta ja apua esmes iskareiden huoltamisessa ja jarrunesteiden laittamisessa yms. Toki nää on kevään hommia vasta, jos kiinnostaa.Nitrous sanoi:mutta jotain yleishyödyllistä voisi puuhastella, jos sillä onnistuisi hieman rahoittamaan kauden juoksevia kuluja.
PrivateeR sanoi:Toki nää on kevään hommia vasta, jos kiinnostaa.
Toki toki... mut ku pyörä on vielä muualla palasina, ni ei onnistuT1mppa sanoi:Hoida vaan heti pois alta, kun mahdollista. Keväällä tulee kuitenkin kiire![]()