- Liittynyt
- 11.5.2002
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Mäyrän yli vetelin Fallbackanin tiellä TUUSULASSA. Hontasta meni alekate rikki ja mäyrältä henki. Oli muuten n. 30kg uros, mutta onneksi mäyrä on littee elukka. Vauhtia oli 80 km/h ja annoin mennä yli kun en rohjennut jarrutta = lipata. Pikkasen stongaa ravisutti ja tups,tups Kasunallen viestejä ei voi lukea ilman, että seurauksena on repeily ja happivelka. Taas tuli kierittyä olkkarin lattialla tovi happea haukkoen.Varo ylensyöntiä.Ei vaikuta n. 65kg doppermannikaan,niin miksi pitäisi pienempiä säikkyä? Pupuset kerätään eväskassin täytteeksi.![]()
![]()
Aika monille ne aiheuttavat hiukan samankaltaisia oireita, kun meinaavat tukehtua v*tutukseen ja verisuonet ritisee päässä...Kasunallen viestejä ei voi lukea ilman, että seurauksena on repeily ja happivelka. Taas tuli kierittyä olkkarin lattialla tovi happea haukkoen.
![]()
![]()
![]()
Joskus hiljaisina iltoina olen huomannut, että ne rapistelee mennessään ..Vielä tuotakin petoa vaarallisempi on Nyhtäänköljäläinen Latvannakertaja, lat. "Uhoamus Hapatus":
![]()
Se porautuu korvasta sisään ja popsii pään sisältöä...