Viime vuonna ostettu Lidlin 10€ kypäräpuhelin oli nyt käytössä 500km reissulla. Käytän korvatulppia. Siinähän on se pidike, joka tulee korvalehden ympärille. Sen avulla sain ensimmäisen kerran pysymään paikoillaan kun vedin kypärää päähän, mutta toista ja kolmatta kertaa en enää onnistunut. Noh, nappasin pidikkeen irti ja ujutin kuulokkeen paikoilleen kypärän ollessa päässä. Hiukka hankalaa, mutta onnistui. Vaimo tuntui saavan kuulokkeen päähän normaalisti, mutta hänellä ei ollutkaan korvatulppia. En tiedä miten päin se kuuloke mulla oli, kunhan ujutin sen jonnekin korvan kohdille niin hyvin kuului.
Alta 80km nopeuksissa puhelin toimii loistavasti. Jossain 110km kohdilla alkaa puheen erottaminen olla todella hankalaa vaikka puhuisi hiiitaaaasti. Vaahtomuovit, jotka tulee mikin ympärille tippui jonnekin matkalle, mutta siltikin puheesta sai selvää.
Helposti kympin arvoinen vehje. Jos jaksaisi niin integroisi ton puhelimen kypärään, mutta sen verran harvoin päästään kaksistaan reissuun niin enpä taida jaksaa. Täytyy ujuttaa mikit paikoilleen tarvittaessa.