• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Moottoripyöräilijä törmäili -vaimo putosi kyydistä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja -RUMBLE-
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Siinä taitaa olla työmaan takia 50 km/h. Pitäisi alentaa 40 km/h:iin. Tai ainakin katsastaa moottoripyörät.
 
Mitään en tunnusta vaikka nurkilla asun
tounge.gif
 
Oletetuista jarrutusjäljistä päätellen on varmaan ajanut huomattavaa ylinopeutta. Voisiko joku viisas laskea jarrutusjälkien pituuden, vaimon massan ja putoamispaikan perusteella, että kenen syy!
 
autoilijan syy, hidasteli ruuhkassa. tässä tapauksessa sentään huomasi vaimon pudonneen kun itekin putosi.
 
Oletetuista jarrutusjäljistä päätellen on varmaan ajanut huomattavaa ylinopeutta. Voisiko joku viisas laskea jarrutusjälkien pituuden, vaimon massan ja putoamispaikan perusteella, että kenen syy!
Ei siihen mitään laskelmia tarvita. Kilpikulmasta näkee, onko rikollinen vai ei.
Tää kyllä vaatis oikeesti, jonkun nettiasiantuntijan paikalle ;)
Että syyllisyys selviäis?
Yleensä syyllinen on se oikein ajanut...tai hovimestari..
 
Te ootte nyt ihan hakoteillä. Jos siellä kerta oli tietyömaa, niin siellä kävi niin että vaimo huomasi hikiset paidattomat työmiehet tien laidalla ja putosi kyydistä siin kohtaa, kun pää ei enempää kääntynyt. Sitten kun se sadan kilon tarakkataakka tippui kyydistä, niin pyörä otti nopeutta reippaasti lisää ja rysähti edellä ajavan auton perään.

Syyllinen: tietyömaa = viime kädessä Trafi
 
Onko puusilmä autoilijoita + median tapaa uutisoida näitä aiheita vielä muistettu tässä threadissa suomia??
 
Nyt kun syyllisyyskysymys on selvitetty
biggrin.gif
, jääkin enää mysteeri: Kuka avasi kraanan ja tuijotti samaan aikaan
taustapeiliin vaihtaessaan kaistaa ?
tounge.gif


Näitähän sattuu kotiloilla.... ostoskärryillä marketin hevi-osastolla.... jne
tounge.gif
.

Harvoin vaan suoritus päätyy julkisuuteen asti
tounge.gif
.
 
Back
Ylös