Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Voin komppaa näitä.Viikko sit ostin ja ei oo kylmä viel ollu. Yks sade tosin vast takana. En oo laittanu lämppäreit päälle viel näil hanskoilRukka Atlas, eli **nämä lapaset** ovat olleet tämän syksyn kourassa menestyksellä.
Itse ajelen kylmällä Rukka Mars hanskoilla. Ilman visiiripyyhintä mutta väri saattaa sopia paremmin tärisevän mopon tyyliin.Voin komppaa näitä.Viikko sit ostin ja ei oo kylmä viel ollu. Yks sade tosin vast takana. En oo laittanu lämppäreit päälle viel näil hanskoilRukka Atlas, eli **nämä lapaset** ovat olleet tämän syksyn kourassa menestyksellä.![]()
Sateella hanskan varret laitetaan hihan sisäpuolelle,ei hihan päälle.Vaikka olis sadehanskat.Aavistuksen asian vierestä mutta hanskat ja sade tähänkin liittyy. Kovalla sateella kun tuppaa vesi hitaissa vauhdeissa valumaan ajotakin hihan vartta pitkin hanskan sisälle niin kuinka elätte tällaisen ongelman kanssa? Ongelmanhan ratkaisis jos hanskassa olisi myös hihan sisälle tuleva osuus mutta tällaista ei taida kaikissa hanskoissa olla, oletteko keksineet ongelmaan muuta ratkaisua kuin pitää vauhdit 80+ puolella?
Itellä on Richan vedenpitävät hanskat jostain alelaarista pidempiin repäisyihin, ei erityisen lämpimät mutta hiostavat, ihan ok pärjännyt tosin kun välillä sormia jumppaa. Nyt kylmien kelien tultua pitäs katella jotain ohutta hanskaa vielä noiden alle lämmittämään.
Jep. Yhdyn mielipiteeseen. Monenmoista hanskaa on mullaki ollu ja aina on jossain vaiheessa vilu tullu.Olin tuolla Jänkhällä Jytisee tapahtumassa ja oli vaikka minkälaista sormikasta mukana, mutt ylivoimaisesti parhaat oli Scott-moottorikelkka rukkaset.
Scott