• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Minkäs merkkistä moottoriöljyä pistät koneeseen?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja NgkR
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Minkäs merkkistä moottoriöljyä pistät koneeseen? - ja muuta keskustelua öljyistä

  • Motul

    Ääniä: 0 0,0%
  • Delvac

    Ääniä: 0 0,0%
  • Teboil

    Ääniä: 0 0,0%
  • Castrol

    Ääniä: 1 50,0%
  • Elf

    Ääniä: 0 0,0%
  • Shell

    Ääniä: 1 50,0%
  • Repsol

    Ääniä: 0 0,0%
  • Vaihtelevasti sitä sun tätä...

    Ääniä: 0 0,0%
  • Huoltoliike laittaa jotakin...

    Ääniä: 0 0,0%
  • Jokin muu, mikä?

    Ääniä: 0 0,0%

  • Ääniä yhteensä
    2
Vastaan että hyvää synteettistä heavy duty (delvac tyyppistä) öljyä mutta merkkiä ei listalla ollut, kone ja vaihteisto pelaa kun unelma ja rasva täyttää kaikki viimeisimmät luokitukset, toisin kun "mp-öljyt"
smile_org.gif
 
Viimeksi laitoin Silkolene -merkkistä. Hyvin pelittää ja mielestäni paremmin kuin valmistajan suosittelema Mobil.
 
Castrollin GPS:ää pari erää ajettu 10r:ssä ja 636:ssa. Devaccia 25l pönikkä odottamassa vanhoihin pyöriin..
wink.gif


Edit:
Niin ja Sikolenen semi-synteettistäkin pari kannua himassa (oli ensin tarkoitus ajella vanhoissa, mutta taidan kokeilla 10r:äänkin).
 
jotain puolisynteettistä "mp-öljyä" mikä sattuu olemaan hianon näköisessä kanussa ja järkevän hintaista
tounge.gif
 
Motulia laitoin Gpz:aan, johtuen siitä, et duunin kautta saan sitä edullisesti ja hyvin pyörä pelitti. Täytyy Bandiittiin kokeilla kans noita Motulin litkuja.
 
belray parasta mutta ei saa joka paikasta niin käytän castrol kun toiseks parasta ainakin kisa kuskien mielestä...tai siis mekaanikojen
idea3.gif
 
Motorexia jos seuraavaks liruttelis koneeseen. Vai pitäiskö laittaa Delvaccia? Oisko jollain mielipidettä asiaan
wink.gif
 
Back
Ylös