• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Minkä merkkinen kypärä päässäsi keikkuu ?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Vito78
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Minkä merkkinen kypärä päässäsi keikkuu ? -

  • Arai

    Ääniä: 19 13,8%
  • AGV

    Ääniä: 2 1,4%
  • Shoei

    Ääniä: 58 42,0%
  • Nolan

    Ääniä: 14 10,1%
  • HJC

    Ääniä: 19 13,8%
  • Roof

    Ääniä: 0 0,0%
  • Zeus

    Ääniä: 1 0,7%
  • IXS

    Ääniä: 1 0,7%
  • Schubert

    Ääniä: 24 17,4%
  • KBC

    Ääniä: 0 0,0%

  • Ääniä yhteensä
    138
AGVn on keikuttava kun ei muut merkit oikeen istunu. Pääsi siinä myös halvemmalla, kun oli ainut kypärä joka puristi tasaisesti päätä.
 
Ensi kaudella taas Schuberth:

HMT915_1.jpg
 
Arai Signet GT. XR-1100-kypärää olen katsellut, kun jotenkin voisi istua päähän. En tosin osaa päättää minkä kokoinen pääni on, joten se kypärä istuu vielä kaupan hyllyllä.
 
Arai Chaser tai Biltema Offroad kypärä tilanteen mukaan
smile_org.gif


Joskus sitten seuraavaksi Arai Tour-X tai Shoei Hornet.
 
Shoei Raid II , harmaa. Jos ei halua mustaa ( ei ole väri edes), tai kirjavaa vaihtoehdot vähissä... Tuo oli hinta/laatu hyvä. Hiljaiselta ja hyvältä tuntuu 3 kautta/ yli 20tkm.
 
Back
Ylös