• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Milloin olet lopettanut oman kautesi?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja FunkyErdi
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Kesäajokausi ehkä loppui,mutta...
jR4hzHm.jpg

respect. mieli tekis vaihtaa johonki bemarin adventureen, jolloi vois ajaa ympäri vuoden kaikilla pinnoilla :right:
 
kake1969q sanoi:
respect. mieli tekis vaihtaa johonki bemarin adventureen, jolloi vois ajaa ympäri vuoden kaikilla pinnoilla :right:
Juu noin ajattelin viime kesänä kun vaihdoin ISON adven 8GS:ään ja syksyllä vaihdoin piikit alle. Ajattelin että ajan ainakin 2tkm.....mutta kuinkas kävikään:itkupilli: ei tullu talvea ja ajoa vain 272km:no: Siinä tuli kilometrille hintaa kun renkaat maksoivat jotakuinkin 450e:dunno:
Nyt taas ISO adve tallissa ja vain piikkietunen puuttuu......mutta mutta kun noista nykypäivän talvista ei ota selvää:sad:
Niin muuten hauskaa oli kun niinä muutamina päivinä oli lunta ja pääsi "ladulle":jippikaijee:
 
Jatkuu vielä. Enpä tiedä tuleeko edes lopetettua kautta. 400exc:llä mennään, ja nastaa alle jos alkaa pito loppumaan. Suolassa tosin en ole uittamassa, ja yli 10asteen pakkasissa. ;)

Jospa sitä menis laittelee pyörän tulille, ja morjestaa kavereita ketkä lähti spoorissa käymään.

"katu"pyörällä ajokausi loppui jokunen viikko sitten.
 
emmää ny vaan taas ymmärrä mitä tollanen lopettaminen oikeen tarkottaa...

etteikö niinku ajais ollenkaan vai??

NoHÖ...:blink::blink:
 
Talveksi vaihdoin osakaskon ilmaiseen täyskaskoon, niin voi "huoletta" jatkaa kautta :grin:
 
Tänään on pakko lopettaa. Muuten voi käydä taas sama ku viime vuonna että ajokausi jatkuu yli vuodenvaihteen eikä sitten myöhemmin enää muista mikä oli edellisen kauden vika ja alkaneen kauden eka kerta.

Nyt sitten jännäämään tuleeko tässä taukoa kaks vai 20 viikkoa.
 
Varustin nyt ensimmäistä kertaa toisen mopon ja itseni talvea varten. Mahtava tunne, kun ajokausi ei päätykään.image.jpg
 
Go-Za sanoi:
Eteläsuomalaisille näytti ilmestyneen aika hyvä syykin lopettaa->LUMI! (Itse lopetin marraskuun puolessa välissä.)

Höpsis. Hyvä syy vaihtaa renkaat. Nimimerkillä. Postissa odottaa paketti:WAZAAP:
 
Ei ole ihan vielä tarvinnut ajeluja lopettaa. Eiköhän tuo vähäinen lumi pian sula.
 

Liitetiedostot

  • Tuomiokirkko ja enska3.jpg
    Tuomiokirkko ja enska3.jpg
    22,2 KB · Katselut: 71
Työnsin pyörän takaisin ulos tänään, tarkoitus ajella ainakin lauhemmilla talvikeleillä ja nyt kun pakolliset vuosihuollot on tehtynä...

(Mopo-pojatkin ajelee pakkasilla, miksi itse ei... :right:)
 
marko.fzs sanoi:
Beasti saa alleen TKC 80 Twindurot ja jos lunta tulee oikein paljon laitetaan niihin vielä nastat.
Mitä järkeä :dunno:

:thumbup:

Siitähän kuoriutuu pikku hiljaa ihan sellainen karmaiseva metsän peto :p
 
Back
Ylös