• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Miksi kutsut moottoripyörääsi

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja suzi-san
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Miksi kutsut moottoripyörääsi -

  • moottoripyörä

    Ääniä: 4 4,5%
  • pyörä

    Ääniä: 11 12,4%
  • fillari

    Ääniä: 1 1,1%
  • kone

    Ääniä: 0 0,0%
  • mopo

    Ääniä: 45 50,6%
  • moto

    Ääniä: 0 0,0%
  • prätkä

    Ääniä: 12 13,5%
  • pärrä

    Ääniä: 3 3,4%
  • rauta

    Ääniä: 0 0,0%
  • joku muu

    Ääniä: 13 14,6%

  • Ääniä yhteensä
    89
Vastasin mopo, mutta on sillä oikee nimikin: Black Knight:



BK2.jpg
 
Ensin lapset sai DVD:llä elokuvan Madagaskar 2. Sitten tuli hankittua big & chunky prätkä, joten siitä tuli luonnollisesti "MotoMoto"
biggrin.gif


Selitys niille, joilta lastenelokuvat & Madagaskar 2 on jäänyt väliin:
MotoMoto
 
Näin yleisesti ottaen moottoripyörä on pärrä, mutta jos lähdetään erittelemään omia pyöriä, niin Suzuki Marauder on Susse ja Kawasaki EN on Enni.  
wink.gif
 
Pyörä on "polkupyörä" paitsi tietysti seestyneemmässä seurassa jossa postikin haetaan autolla erehdytään sotkemaan ..... niin moottoripyörä ja mopo kai se on sama ku saunas aina pitäs olla nuorempi tai isompi
biggrin.gif
..
lookaround_orig.gif
 
gixxerman sanoi:
Gixxeri ja pikkutohtori.Pikkugessu on pikkugessu,vaikka voissa paistaisi.CX500 on perintökalleus.
Mullakin oli tuollainen Honda CX 500. Tosin oli Custom malli, mutta siinähän on täysin sama v 2 kone. Ostin kyseisen pyörän syksyllä 1980 uutena Hikolta Kalevankadulta. Kilsoja tuli 500. Myin seuraavana kesänä pois rekisteröimättömänä.
 
kaikki alle tuhat kuutioiset on starttimoottoreira:D

Salarakas. Ostin pienen tauon jälkeen Moottoripyörän, enkä kertonut emännälle ostoksesta. En etukäteen enkä jälkikäteen.
Nyt käyn talvisin tallilla hieromassa salarakasta:grin:
 
Back
Ylös