• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Mielenkiintoinen ilmatyyny

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja PSmo
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Täälläkin on keskusteltu satuloista ja kuinka sen saisi paremmin päin p..ttä.
Münchenin messuilta viime kesänä löysin mielenkiintoisen varusteen, jolla istumamukavuutta voi parantaa oleellisesti ja helposti.
Semmoinen ilmatyyny joka on helppo heittää satulalle ja se pitää p...seen irti satulasta, eli ei ala hikoamaan kuumalla ja muotoutuu varmasti jokaisen p..seen mukaiseksi. Ostin semmoisen mutta meni kesä sen verran ohi, ettei omakohtaista kokemusta juurikaan ole, mut ihan vaikutti mukavalta sen ajan minkä ehdin sitä testailla.
Lisäinfoa löytyy www.airhawk.net. Lähin jälleenmyyjä löytyy Ruottista. (Piti olla H:gin mp-messuilla, mut en bongannut)
Hintaakaan en muista, mut on se halvempi, kun uusi satula.
 
Moi!
Oli se messuilla, siellä pienemmällä puolella hieman sivussa. Tuossa alempana jo jonkun sanan siitä kirjoitin. Koeistuin ja mukavaltahan tuo lokeroitu ilmatyyny tuntui. Aika ilmavalta vaikutti kyllä hintakin, messutarjouksena lähes satasen ja olisko normaali hinta ollut 115,- tai jotain.
 
Miten mulle tuli tästä keskustelusta yks Vesa Jokisen sanoitus mieleen?
tounge.gif
 
Back
Ylös