Takarengas meni duksussa vaihtoon reilun 9000 km kohdalla, olis sillä ehkä ton kympin saanut täyteen. Etunen kestänee tonne 15tkm paikkeille. Nopeatahtinen Euroopan reissu takana ja ratakilometrejäkin ehkä 800.
Ei ongelmia nypytyksen kanssa. Kuluneena vähän kantikkaan tuntuinen liikkeelle lähdettäessä mutta lämpiää nopeasti parilla kallistuksella, jonka jälkeen kuluneisuudella ei tunnu olevan vaikutusta. Radalla tuntuu vähän pehmeältä ja näyttää myös, pari kertaa perä lähti alta mutkan ulostulossa (Corsa III:lla näin ei käynyt, mutta saattaa kyllä johtua kuskistakin koska ratakokemusta on vähän), toisaalta kallistusta se kyllä sietää siinä kuin Corsakin.
Tiellä pitää mielestäni paremmin kuin Corsa, ehkä juuri tuon nopeamman lämpiämisen takia. Corsat ovat kestäneet samanlaisessa ajossa n. 7tkm.
Hyvä kumi, samanlainen laitettiin alle.